FLESZ - Wyższe mandaty działają. Kierowcy jeżdżą wolniej

Nad dokumentem pracuje zespół sześciu ekspertów, specjalizujących się m.in. w pożarnictwie oraz elektronice. - Wystąpili o przedłużenie terminu do przedstawienia opinii do końca stycznia - twierdzi Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
W sprawie pożaru miejskiego archiwum przesłuchano kilkudziesięciu świadków oraz zabezpieczono nagrania z monitoringu. Na razie nie wiadomo, czy doszło do podpalenia. - Nie można go na razie wykluczyć, choć zeznania świadków czy też oględziny zapisów z monitoringu wskazują raczej na małe prawdopodobieństwo, by ktoś mógł podłożyć ogień - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" krakowski śledczy.
Ostatnio informowaliśmy natomiast, że 7 grudnia br. powróciło do archiwum UMK około 28 metrów bieżących akt, które wcześniej zostały przekazane do suszenia i dezynfekcji. Zajmowali się tym specjaliści z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. - Akta są obecnie przechowywane w tymczasowych magazynach przy ul. Dobrego Pasterza 116 a, przechodzą niezbędną kwarantannę po przeprowadzonej dezynfekcji - informował końcem grudnia magistrat. Z pożaru udało się uratować i zabezpieczyć około 875 metrów bieżących akt, z czego ok. 800 m zostało zamrożonych. Pozostałe dokumenty zostały wysuszone. W Archiwum znajdowało się około 20 km. akt, więc uratowana część to kropla w morzu.
- Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia. Ksiądz nie będzie miał wyboru
- Te znaki zodiaku wzbogacą się w 2022 roku
- Podwyżki opłat i cen w 2022 r. Nie tylko prąd i gaz. Co zdrożeje i o ile?
- Sylwestrowa zabawa w klubie Energy 2000 w Przytkowicach
- Nowy rok przynosi duże podwyżki w aptekach. Więcej zapłacimy za 500 lekarstw [LISTA]
- Ruszyła rozbiórka wiaduktu w centrum miasta. Wielkie zmiany w organizacji ruchu!