Z dużej popularności "Fenomenów" płynie jeden wniosek - eksperyment jest naszym obowiązkiem! Starannie wyselekcjonowane eksponaty, pochodzące z najstarszego instytutu naukowego w niemieckim Flensburgu, odkrywają tajemnice nauki przed odwiedzającymi w każdym wieku.
- Nigdy nie myślałem, że fizyka może być tak interesująca! - jeden z najmłodszych uczestników wystawu nie kryje entuzjazmu. - Ekspozycja pozwala wyjaśnić w prosty i atrakcyjny sposób prawa rządzące światem. To świetny sposób, żeby zachęcić dzieci do pogłębiania wiedzy - mówi Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej.
Dzięki interaktywnym instalacjom, każdy może się przekonać, jak działa urządzenie do produkcji fal, na czym polega fenomen "kołyski Newtona" lub jak wygląda świat w krzywym zwierciadle. Na dociekliwych czeka Jakub Muszyński - kustosz wystawy, który wyjawi tajemnice poszczególnych eksponatów i odpowie na każde pytanie. Z bezpłatnej pomocy kustosza można skorzystać codziennie, przez cały okres trwania wystawy, w godzinach od 10.00 do 15.00.
Interaktywną wystawę "Naukowe fenomeny" można oglądać do 2 marca w godzinach otwarcia Galerii Krakowskiej. Wyspy ekspozycyjne znajdują się na poziomie -1 i 0. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Word Press Foto 2012 - Najlepsze zdjęcie prasowe 2012 r. [GALERIA]
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+