Wirus ASF wykryty w kolejnym województwie!

„Wierzę w Kościół Chrystusowy”
Ks. Jacek Pierwoła, koordynator 43. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej przypomniał, że będzie przebiegała pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, na bazie którego przygotowywane są rozważania i konferencje. Zaznaczył, że na trasie pielgrzymki nie zabraknie tradycyjnych modlitw jak Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, różaniec, droga krzyżowa. Centralnym momentem każdego dnia będzie Eucharystia. Codziennie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
– Aby wszyscy, którzy idą i podejmują ten fizyczny trud, doświadczyli go także na poziomie duchowym i aby objawiał swoje owoce wtedy, kiedy wrócą do swoich domów, środowisk, pracy – podkreślał ks. Jacek Pierwoła.
Po zamachu na życie Jana Pawła II
Andrzej Bac, współkoordynator PPK przypomniał, że krakowska pielgrzymka powstała w 1981 r., po zamachu na życie Jana Pawła II. Zaznaczył, że zwłaszcza na początku była zarówno demonstracją wiary, jak i społecznym sprzeciwem wobec władzy komunistycznej. – Z roku na rok pielgrzymka zmieniała swój charakter, ale jedno pozostało bez zmian: były to rekolekcje w drodze w intencji Ojca Świętego i ojczyzny, czyli w tych intencjach, które przyświecały powstaniu tej pielgrzymki – mówił Andrzej Bac.
Pięć tysięcy pątników
Pielgrzymi z Krakowa wyruszą 6 sierpnia, po Eucharystii sprawowanej w katedrze na Wawelu. Pielgrzymować będą w ośmiu wspólnotach – czterech z Krakowa (prądnicka, śródmiejska, podgórsko-wielicka i nowohucka) oraz czterech z terenu archidiecezji: V – Myślenice, Gdów, Dobczyce, Mszana Dolna, Niepołomice, VI – Skawina, Czernichów, Krzeszowice, VII – Chrzanów, Libiąż, Spytkowice, Zator, Trzebinia i VIII – Sucha Beskidzka. Z krakowską pielgrzymką na Jasną Górę podąża także grupa bocheńska.
Ks. Jacek Pierwoła szacuje, że w tym roku w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej weźmie udział około 5 tys. osób, czyli nieco więcej niż w latach ubiegłych, w którym pielgrzymka wróciła po ograniczeniach związanych z pandemią.
Prezentacja albumu
W czasie konferencji zaprezentowano też album „Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę 2010-2022”, który jest zapisem oraz udokumentowaniem pielgrzymkowych wspomnień z tego okresu. Jest to trzeci tom historii pielgrzymowania z Krakowa na Jasną Górę zawierający zdjęcia, program duchowy, wykazy służb, księży przewodników, homilii, konferencji, a także rozważań na Piesze Pielgrzymki Krakowskie odbywające się w tych latach.
- Przepisy na pyszne sałatki
- Parawany jak Koloseum. Oto najlepsze memy znad Bałtyku. Plażowanie to wyzwanie!
- Kraków pod wodą! Tak wyglądało miasto w lipcu 1997 roku. To była powódź tysiąclecia
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Te fioletowe pola pod Krakowem to turystyczny hit. Tak kwitnie lawenda ZDJĘCIA