Nowe rondo powstało na skrzyżowaniu, które dotychczas przysparzało kierowcom wiele problemów. Te polegały na trudnościach we włączeniu się do ruchu z podporządkowanych ulic Witkiewicza i Jagiellońska. Poprzednio bowiem pierwszeństwo w przejeździe mieli kierowcy poruszający się w kierunku ulic Chałubińskiego-Sienkiewicza i odwrotnie.
- W celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego i usprawnienia poruszania się, na skrzyżowaniu powstało rondo, a także pojawiło się oznakowanie pionowe i poziome – poprzeczne znaki warunkowego zatrzymania oraz informacja o ruchu okrężnym i „ustąp pierwszeństwa” - informuje zakopiański urząd miasta.
Na razie nie wiadomo, czy rondo pinezkowe pozostanie na dłużej, czy to tylko rozwiązanie czasowe. Wciąż bowiem nie wiadomo, czy ulica Sienkiewicza górna pozostanie dwukierunkowa. Tam organizacja ruchu została zmieniona – na dwa kierunku – na czas prac budowlanych przy nowym centrum komunikacyjnym w rejonie ronda Armii Krajowej.
Skrzyżowań w formie ronda będzie w Zakopanem więcej. Rondo ma powstać także na skrzyżowaniu ulic Zamoyskiego i Chałubińskiego – w rejonie pomnika dra Tytusa Chałubińskiego. Ronda chce budować także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na drodze wjazdowej do miasta. Rondo na powstać na Spyrkówce – na skrzyżowaniu zakopianki z drogą na Bachledy i Harendę. Dwa kolejne ronda – albo jedno podwójne – staną na Ustupie – gdzie krzyżują się zakopianka i droga na Olczę.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
