Zamknięty dla ruchu w ciągu dnia pozostanie odcinek ul. Przewodników Tatrzańskich od skrzyżowania z ul. Karłowicza do samych Kuźnic. Jak informuje urząd miasta, zmiana organizacji ruchu wejdzie w życie 1 marca i będzie obowiązywała do końca maja.
Zamknięcie drogi związane jest z prowadzonymi robotami budowlanymi związanymi z modernizacją ulicy Przewodników Tatrzańskich. Robotnicy będą w ciągu drogi wykonywali kanalizację deszczową drogi, nową podbudowę i nawierzchnię jezdni.
- Na odcinku od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Mieczysława Karłowicza nadal będzie obowiązywał zakaz ruchu, który nie dotyczy dojazdu do posesji wymienionych na tablicy informacyjnej usytuowanej pod znakiem na początku ulicy od Ronda Jana Pawła II. Celem przyśpieszenia prac zostanie również wprowadzone ograniczenie w ruchu w określonych godzinach od godz. 8,30 do 15.30 w dniach od poniedziałku do soboty. Przejazd ul. Przewodników Tatrzańskich do Kuźnic będzie możliwy do godz. 8.30 rano oraz popołudniu po godz. 15.30 - informuje urząd miasta.
To oznacza, że w ciągu dnia narciarzy, czy turyści wybierający się w góry nie zostaną dowiezieni nawet do tymczasowego postoju dla komunikacji zbiorowej w rejonie pomnika autorstwa Władysława Hasiora. Zamiast tego dojadą do skrzyżowania z ul. Karłowicza, gdzie zostanie zlokalizowany przystanek dla komunikacji regularnej oraz przystanek dla taxi. Dalej turyści i narciarze będą musieli iść na piechotę.
Jak informują urzędnicy, przewidywany termin przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu określono na koniec maja 2023 r., jednak wykonawca prac dołoży wszelkich starań, aby ten termin był krótszy. - Musimy jednak pamiętać, że nadal jest astronomiczna zima i mogą powrócić temperatury i warunki atmosferyczne uniemożliwiające pracę - podkreśla urząd miasta.
Budowa nowej kanalizacji burzowej i nawierzchni drogi jest jednym z etapów dużego projektu, który zakłada budowę nowego placu w Kuźnicach. Prace przy placu trwają od kilku miesięcy. Zakłada on stworzenie dwupoziomowego placu, gdzie pod ziemię znajdą się stanowiska dla busów i autobusów, a górna płyta placu będzie tylko i wyłącznie dla pieszych.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
