Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jeden z symboli Zatora
Jak podkreślili radni w przyjętej uchwale, hejnał stał się jednym z symboli i insygniów samorządowych gminy Zator.
- Historia i wielowiekowe tradycje Zatora będą miały teraz uzupełnienie w postaci tego nowego symbolu. Jednocześnie będzie stanowił trwały ślad dla kolejnych pokoleń mieszkańców gminy Zator - zauważa Wiesław Susek, radny i zarazem członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej.
Hejnał jest kompozycją Janusza Bieleckiego, której premiera odbyła się podczas obchodów 725. rocznicy pierwszego nadania praw miejskich Zatorowi. Autor jest znanym kompozytorem, promotorem, producentem filmowym, mecenasem sztuki. Jego dzieła są w repertuarze uznanych artystów jak i w programach prestiżowych sal koncertowych w Polsce i za granicą.
Przyjęta uchwała przewiduje, że hejnału Zatora mogą używać: Rada Miejska w Zatorze, burmistrz Zatora, jednostki organizacyjne gminy Zator, inne podmioty pod warunkiem uzyskania zgody burmistrza Zatora.
Tak brzmi hejnał Zatora
W przyjętej uchwale znalazł się opis hejnału jako utworu skomponowanego na kwintet dęty blaszany, oddającego atmosferę spokoju, wyciszenia, a jednocześnie emocje, które budzi piękno natury Zatora. Patetyczny, podniosły charakter utworu komponuje się z sielankowym charakterem Zatora, który przemycono w początkowych wersach.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Youtuber z Krakowa aresztowany, ale nie siedzi. Kim jest Marek M. ps. "Czujny"?
- Góra Żar pełna atrakcji. Idealne miejsce na krótki jesienny wypad
- Droga S1 od Oświęcimia do Bielska. To będzie szybka trasa z ładnymi widokami!
- Dla środowiska i ludzi. Finał wielkiej inwestycji na Wiśle, Sole i Skawie
- Na taki kompleks sportowy w Zatorze czekają od lat
- TOP 15 warsztatów wymiany opon w Oświęcimiu
