110 medali i miano najlepszego klubu dla AKT Niepołomice-Kraków w Open Traditional Karate-Do World Cup we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Zawody Open Traditional Karate-Do World Cup we Wrocławiu
Zawody Open Traditional Karate-Do World Cup we Wrocławiu Maciej Datka
Aż 110 medali zdobyła ekipa Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków podczas podczas Open Traditional Karate-Do World Cup – międzynarodowych zawodów karate tradycyjnego (dla wszystkich kategorii wiekowych) - we Wrocławiu. Sięgnęła też po miano najlepszego klubu w imprezie.

Zawodniczki i zawodnicy AKT Niepołomice-Kraków w kategoriach od juniora młodszego do mastersa wywalczyli 38 medali (14 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych), a najmłodsi reprezentanci AKT zdobyli 72 medale (21 złotych, 20 srebrnych i 31 brązowych).

W generalnej klasyfikacji klubowej zwyciężyła AKT Niepołomice-Kraków zdobywając 215 punktów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Armenii (125 punktów), trzecie Akademia Sportu Chikara w Rzeszowie (52), a czwarte Akademia Budo i Rozwoju Osobowości z Zielonej Góry (48).

W imprezie startowało 600 karateków z 35 klubów z 7 krajów: Polski, Ukrainy, Armenii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Argentyny i Peru. Najliczniejszą grupę z zagranicy stanowiła ekipa z Armenii.

Gośćmi imprezy byli sensei Justo Gomez (7. dan) z Argentyny i sensei Włodzimierz Kwieciński (9. dan), prezydent World Traditional Karate-Do Federation. Tuż przed rozpoczęciem zawodów sensei Gomez i sensi Paweł Janusz (5. dan), prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, poprowadzili krótki trening, by rozgrzać i zmotywować zawodników do walki.