Hasło 42. PPK
Kościół w Polsce kontynuuje kontemplowanie tajemnicy Eucharystii pod całościowym hasłem programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”. W trzecim roku programu duszpasterskiego szczególnie skupia się na sposobach przeżywania Dnia Pańskiego i wynikających z tego skutkach.
- Hasło „Posłani w Pokoju Chrystusa” odnosi się do tego, co słyszymy na końcu każdej mszy świętej, kiedy po błogosławieństwie kapłan wypowiada słowa – „Idźcie w pokoju Chrystusa”. To jest posłanie, z którym mamy iść do świata. Nieść pokój, który mamy w sercach po spotkaniu z Chrystusem – mówi ks. Jacek Pierwoła, główny koordynator 42. PPK na Jasną Górę.
„Owocem pielgrzymki jest intencja z jaką zmierzamy przed oblicze Czarnej Madonny”
Główny koordynator 42. PPK na Jasną Górę ks. Jacek Pierwoła zwraca uwagę, że owocem każdej pielgrzymki jest to, w jakiej intencji ktoś wybiera się na pielgrzymkę. - Prócz tych ogólnych intencji dotyczących Ojczyzny, Ojca Świętego czy pokoju, każdy niesie w sercu jakąś swoją intencję. I jeżeli na końcu tej wędrówki pątnik potrafi sobie odpowiedzieć przed obliczem Maryi, że doświadczył tego, po co poszedł lub usłyszał to, co chciał usłyszeć, to jest najlepszy owoc - zaznacza.
Wymarsz 6 sierpnia z Wzgórza Wawelskiego
Marsz pątników rozpocznie się 6 sierpnia o godz. 7 wspólną mszą św. pielgrzymów wspólnot od 1 do 5 na Wzgórzu Wawelskim w Krakowie, której przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Pozostałe trzy wspólnoty rozpoczną pielgrzymkę w miejscach ich organizacji.
Duchowa wędrówka
Ci, którzy nie mogą wędrować w tradycyjny sposób, zapraszani są na pielgrzymowanie duchowe. Modlitewne intencje zbierane są pod adresem [email protected]. Będą one odczytywane przed rozpoczęciem mszy świętych.
Każdy pielgrzym i osoba, która nie weźmie udziału w pielgrzymce, może bezpłatnie odebrać znaczek i informator pielgrzymki 2022 w bazach swoich wspólnot. Poprzez stronę internetową oraz media społecznościowe dostępny będzie codziennie program duchowy i teksty konferencji.
Pielgrzymka na YouTube
Wędrówkę do Częstochowy będzie można też śledzić przez kanał You Tube dostępny na stronie Archidiecezji Krakowskiej, na którym będą prowadzone transmisje na żywo z wydarzeń pielgrzymki, codziennie z innej wspólnoty.
Zapisy trwają
Andrzej Bac, koordynator Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej mówi o kilku tysiącach zapisanych osób. A zapisać można się stacjonarnie oraz online (do 5 sierpnia) na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Jak podkreślają organizatorzy, jeśli jednak ktoś nie zdąży zapisać się do piątku, może pojawić się 6 sierpnia na Wzgórzu Wawelskim i zapisać się już w trakcie wędrówki.
- Nie rozpoznacie tych miejsc! Krowodrza, Bronowice, Piaski Wielkie...
- Oto najbogatsze i najbiedniejsze gminy Małopolski. Jedna zwraca szczególną uwagę!
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING
- Pod Krakowem dobiega końca budowa... hinduskiej świątyni
- Męskie Granie w Krakowie: deszcz im niestraszny, tłumy na piątkowym koncercie!
Historyczne upały w Wielkiej Brytanii. Padł rekord temperatury
