Reaktywowany dwa lata temu Klub Sportowy Kabel prowadzi zajęcia dla 350 zawodników w wielu kategoriach, dla najmłodszych drużyn są one organizowane w różnych miejscach Krakowa. W skład aż 20 grup szkoleniowych wchodzą piłkarskie przedszkola, szkółka, zespół seniorów (gra w klasie A), a także wspomniana Akademia Piłkarska. Kabel postarał się o spełnienie wymagań PZPN i otrzymał dla niej złotą odznakę.
- Przystępując do Programu Certyfikacji, wiedzieliśmy, że poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko – mówi Maciej Ziemba, prezes krakowskiego klubu. - Już wcześniej, w chwili reaktywacji KS Kabel, mieliśmy plan, który systematycznie staramy się realizować. Oczywiście konieczne było dostosowanie go w obszarze Akademii Piłkarskiej KS Kabel do ram określonych w Programie Certyfikacji PZPN w celu wzmocnienia solidnego już - w naszej ocenie - systemu szkolenia. Pozytywna nota wynikająca z audytu potwierdza słuszność obranego kierunku, motywując zarazem do dalszej wzmożonej pracy.
Klub idzie z duchem czasu, wykorzystuje nowe technologie. W procesie szkolenia i podczas analiz meczów oraz treningów używany jest sprzęt wideo, który będąc opartym o sztuczną inteligencję, samodzielnie rozpoznaje zdarzenia boiskowe, nie angażując do tego operatora.
Na formę działania Kabla znaczący wpływ ma zaplecze infrastrukturalne. Obiekty znajdujące się na terenie Centrum Sportu Parkowa (w ich skład wchodzi też dawny stadion Korony) są systematycznie rewitalizowane. Powstały trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią, będące inwestycją klubu. Ponadto w ubiegłych latach w ramach Budżetu Obywatelskiego udało się zdobyć fundusze na renowację budynku klubowego (zostanie wykonana do końca tego roku) czy zakończoną już budowę strefy małych boisk z klatkami do gry w Panna Footballu oraz stołami do gry w Teqball. Jak podaje klub, według szacunków z obiektów i głównego boiska korzysta 1500 osób tygodniowo.
Prowadzenie działalności piłkarskiej to priorytet KS Kabel, ale klub stawia również na wspieranie lokalnej społeczności, rozwijając wspomniane tereny przy ul. Parkowej, aby jak najlepiej służyły mieszkańcom. Klub będzie walczył o fundusze z Budżetu Obywatelskiego na modernizację obiektu. Dzięki dwóm kolejnym projektom, ogólnomiejskiemu 114 i dzielnicowemu 31 (dla dzielnicy XIII), kolejne etapy rewitalizacji na terenie Centrum Sportu Parkowa mają szanse być kontynuowane.
- Byli piłkarze Wisły zmienili kluby. Lucas, syn Clebera, jest w Grecji
- Miłość do klubu wyrażona na ciele - tatuaże kibiców Wisły
- Wisła Kraków wzmocniła się rzutem na taśmę
- Ci piłkarze Cracovii mają walczyć o tytuł mistrza
- Tak polskie zawodniczki ozdabiają swe ciała
- Zobacz, jak wygląda Wisła Kraków po transferowej rewolucji
