MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Aksam Unia: ponad sto minut kar

Paweł Guga
Gospodarze mają jeszcze cień nadziei na awans do czołowej ósemki PLH. Ale warunkiem był komplet punktów w meczu z oświęcimianami. Stąd bardzo nerwowa atmosfera nie tylko w boksach obu drużyn, ale i na trybunach.

Mecz był wyrównany, lecz w ósmej minucie Poziomkowski z bliska pokonał Szydłowskiego. W 12 min karę otrzymał Klisiak, a gospodarze pod jej koniec wykorzystali grę w przewadze. Leśnicki przejął krążek, po tym jak obrońca gości źle go wybijał, i posłał gumę do siatki nad leżącym na lodzie Szydłowskim.

Druga tercja rozpoczęła się od atakow Aksam Unii. W 26 min, kiedy oświęcimianie grali w liczebnej przewadze, A. Kowalówka strzałem z bliska zdobył kontaktowego gola. Jednak po tej bramce zaczęła się totalna bijatyka na tafli z udziałem 12 hokeistów.

W efekcie trzech, Strzyżowski z KH Sanok oraz Jakubik i Stachura z Aksam Unii, musiało się udać do szatni. Kary uspokoiły rozpalone głowy hokeistów, a po wznowieniu gry miejscowi bardzo szybko wykorzystali przewagę liczebną - Bigos uderzeniem spod niebieskiej linii pokonał Szydłowskiego.

Oświęcimianie starali się atakować. Groźnie strzelali Szewczyk i Klisiak, ale Rocki bronił z dużym szczęściem. Spokój na lodzie trwał krótko. Pod koniec tercji ponownie hokeiści - tym razem miejscowi - odwiedzali boksy kar.

Na początku ostatniej tercji oświęcimianie nie wykorzystali prawie dwuminutowej gry w przewadze. W 46 min gospodarze pokazali, jak się to robi. Vozdecki nagrał krążek zza bramki do najeżdżającego spod niebieskiej linii Rąpały, ten mocno uderzył i Szydłowski skapitulował po raz czwarty. Drużyna Aksam Unii była w trudnej sytuacji.

Kary meczu zdekompletowały dwa pierwsze ataki. Owszem, jej hokeiści starali się atakować, jednak to miejscowi posiadali przewagę. W takiej sytuacji gospodarze spokojnie kontrolowali już mecz do końca.

KH Sanok - Aksam Unia Oświęcim 4:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Bramki: 1:0 Poziomkowski (Kaljuste, Leśnicki) 7.34, 2:0 Leśnicki 12.58, 2:1 A. Kowalówka 25.21, 3:1 Bigos (Kaljuste) 27.22, 4:1 Rąpala (Vozdecky, Cacho) 45.37.
Kary: 39, w tym 25 min dla Strzyżowskiego, i 66, w tym po 25 minut dla Jakubika i Stachury.
Widzów: 1500.

KH Sanok: Rocki - Rąpala, Valecko, Cacho, Milan, Vozdecky - Bigos, Kaljuste, Leśnicki, Ćwikła, Poziomkowski - Cychowski, Owczarek, Kostecki, P. Połącarz, Biały oraz Solon, Maciejko, Strzyżowski. Trener: Lubomir Rohacik.

Aksam Unia: Szydłowski - Kowalówka, Gallo, Wojtarowicz, Jakubik, Modrzejewski - Javin, Cinalski, Klisiak, Stachura, Bucek - Obstarczyk, T. Połącarz, Sękowski, Szewczyk, Adamus. Trener: Ales Flasar.