Mrówką na kleszcze

Projekt AreNa Lato – Łap Oddech Festival powstaje po to, by pokazać, jak wielowymiarowa jest sztuka i twórczość, różnorodna, bogata, wielobarwna, o niezliczonych płaszczyznach. Co najważniejsze jej istotą zawsze są emocje, dlatego koncerty, warsztaty, wernisaże, panele dyskusyjne i wszelkie artystyczne działania będą uzupełnione treściami z zakresu psychologii, świadomości i rozwoju. 7 września 2024 roku festiwalowe wydarzenia wypełnią różne przestrzenie Tauron Areny Kraków. Na zewnątrz odbędą się m,in, koncerty plenerowe, a wewnątrz prowadzone będą różne działania artystyczne oraz warsztaty.
Strefa brzmienia – muzyka
Jak na festival przystało przy arenie staną plenerowe sceny, na których zagrają zarówno artyści o ugruntowanej już pozycji jak i młodzi muzycy rozpoczynający dopiero swoją koncertową przygodę. Gwiazdami sceny głównej są Artur Rojek, Vito Bambino, Karaś/Rogucki i Fisz Emade Soundsystem.
Na scenie Agora Muzyka Live będziemy mogli Złapać Oddech na fali dźwięków artystów współpracujących z wytwórnią Agora Muzyka. Na tej mniejszej scenie dla młodych i poszukujących pojawią się Lor, Dziwna Wiosna, Zuta i Chłodno, a na finał na mniejszej scenie festiwalowej usłyszycie wyjątkowy Projekt Specjalny ze świetnymi polskimi solistami.
Festiwalowa strefa muzyki to także scena DJ-setów, warsztaty grania na instrumentach oraz warsztaty komponowania.
Strefa sztuki: obraz, mowa i gest
W festiwalowej strefie sztuki na gości czekać będzie wystawa malarstwa, spotkania z rzeźbą, sztukami wizualnymi, komiksem oraz warsztaty projektowania grafik.
W strefie mowy odbędą się wywiady otwarte z artystami, warsztaty pisania tekstów piosenek, warsztaty dziennikarstwa – pisania recenzji z koncertów oraz prowadzenia wywiadów.
W strefie ruchu i gestów planowane są akcje performatywne, flash mob i działania teatralne.
Świadoma strefa – psychologia
- Istotnym polem działań jest z pewnością psychologia, która chcemy „obłaskawić” i przekonać publiczność o tym, że dbanie o kondycję zdrowia psychicznego jest bardzo istotne i nie powinno być tzw. „kwestią wstydliwą”. Rozmowy o zdrowiu psychicznym są zawsze trudne – chcemy w ramach festiwalu podjąć ten temat w lżejszej formule, w otoczeniu dźwięków, brzmień, obrazów, plastyki, wykorzystując formułę szeroko pojętej kultury, która sama w sobie jest generatorem emocji - tłumaczą organizatorzy.
W festiwalowej strefie psychologii odbędą się wywiady otwarte z artystami dotyczące zdrowia psychicznego, panele o dobrostanie i samoświadomości/ samodbałości, zajęcia z arteterapii – warsztaty pracy obniżające stres, zajęcia z bodyworkingu, jogi, pracy z ciałem oraz nauka sztuki oddechu i ciałoddychania.
- Najlepsze komunijne prezenty. Podpowiadamy, co kupić na komunię. Sprawdź!
- Ten obiekt całkowicie zmienił centrum Krakowa! Budowa zaczęła się 20 lat temu!
- Niewiedza czy niechęć? Te przepisy kierowcy ignorują najczęściej. Będzie mandat
- Idealny na wiosenne spacery! Mamy najdłuższy park w Polsce! Gdzie koniec?