https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Artystyczne kierunki w Tarnowie nie skusiły studentów

Łukasz Jaje
Zgodnie z tradycją, na PWSZ najczęściej wybieranym kierunkiem jest administracja
Zgodnie z tradycją, na PWSZ najczęściej wybieranym kierunkiem jest administracja Paweł Chwał
Młodzi ludzie nie oblegają nowych, artystycznych kierunków na tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Nieustannie największym zainteresowaniem cieszą się za to administracja i ekonomia. To najważniejsze wnioski z zakończonego naboru.

- Czy jestem zadowolony z rekrutacji? Nie do końca. Pełnia szczęścia, to oczywiście zapełnienie wszystkich miejsc już w lipcu. Jednak czynniki, takie jak choćby niż demograficzny, robią swoje - mówi Józef Węglarz, prorektor ds. studenckich i dydaktyki PWSZ.
Na stosunkowo niskie zainteresowanie grafiką (13 podań/30 miejsc) i wzornictwem (25 podań/miejsc) wpłynęła też późna kampania informacyjna. Powód? Uczelnia dopiero w czerwcu dostała zgodę na uruchomienie nowych kierunków.

- Dodatkowo, żeby studiować grafikę czy wzornictwo, trzeba być obdarzonym pewną "iskrą Bożą". To przyszłościowe kierunki i jestem spokojny - dodaje Józef Węglarz.

W sumie na PWSZ wpłynęło 2250 podań. Wolnych miejsc nie ma już na administracji, ekonomii, filozofii angielskiej i fizjoterapii.
Coraz większą popularność zdobywają za to kierunki inżynierskie. Przyszyli studenci bardzo chętnie wybierali informatykę i inżynierię. Niewiele wolnych miejsc pozostało na chemii. 50-procentowe obłożenie mają matematyka, wychowanie fizyczne i ochrona środowiska.

Pierwsza rekrutacja zakończona. Kolejnym ważnym terminem jest 11 sierpnia. Tego dnia kończą się zapisy. Dodatkowy nabór ruszy trzeciego września.

Kierunkowa lista przebojów

Najbardziej oblegane kierunki na tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w roku akademickim 2012/13:
administracja
250 podań/180 miejsc
ekonomia
230 podań/150 miejsc
filologia angielska
220 podań/120 miejsc
Kierunki, na które nie ma zbyt wielu chętnych:
filologia romańska
29 podań/60 miejsc
filologia germańska
29 podań/60 miejsc
grafika
13 podań/30 miejsc

Informacje o wolnych miejscach można uzyskać także pod nr tel. 14 63 16 503.

Małopolska kolesi z partyjnego nadania sporo nas kosztuje. Sprawdź, kto zajmuje "ciepłe" posady w regionie!

Trwa konkurs na Miss Lata. Zgłoś swoją kandydaturę!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

t
tarnowianka
Studentka pwsz, studia dzienne, filologia angielska, czas przeszły of "pay" to "payed", pojęcia nie ma o większości słówek, podczas praktyk w szkole podstawowej wstyd! Uczniowie jej mówili jak po angielsku jest garnitur.
X
X
Szkoda marnowac czas na studia w Tarnowie. Kadra na kierunkach inzynierskich w większości z AGH, przynajmniej na informatyce, ale skupiają sie na teorii. Więc po co to komuś, powinni podejść bardziej praktycznie żeby studenci wiedzieli "z czym to się je i w jakich warunkach".Sama teoria polegająca na wklepywaniu regułek jest bezsensowna
s
someone
Skończą wzornictwo później będą rzeźbić w kebabie ;)
P
Piotr
Dajcie spokój z kierunkami artystycznymi - Ci ludzie nie będą mieli żadnej pracy po tym. Na te kierunki pójdą ludzie, którzy nie nadają się na studia techniczne i nie nadają się na filologiczne. Moim zdaniem trzeba edukację na PWSZ w Tarnowie nakierować na kierunek inżynierii chemii, elektrotechniki, elektroniki i informatyki.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska