Asysta Piszczka, rekord Gikiewicza

Ji Dong-Won (z lewej, Augsburg) kontra Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
Ji Dong-Won (z lewej, Augsburg) kontra Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) Matthias Schrader
Łukasz Piszczek zaliczył asystę, a jego drużyna Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Augsburg 2:0 (0:0) w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec.

W 61 minucie Piszczek zagrał po ziemi z prawej strony do biegnącego w polu karnym Pierre'a-Emericka Aubameyanga, a najlepszy snajper drużyny ładnym strzałem pokonał Marwina Hitza.

W 66 minucie wynik podwyższył Henrich Mchitarjan, który wykorzystał podanie Shinjiego Kagawy. Po jego strzale z około 20 metrów piłka odbiła się od Ragnara Klavana i wpadła do siatki.

W innym meczu II-ligowy Eintracht Brunszwik przegrał na wyjeździe po dogrywce z VfB Stuttgart 2:3 (1:1, 1:1). W ekipie gości zagrali Rafał Gikiewicz i Adam Matuszczyk, a w zespole gospodarzy Przemysław Tytoń.

Gikiewicz zaprezentował się z bardzo dobrej strony, obronił aż 16 strzałów (rekord w Pucharze Niemiec), w tym rzut karny egzekwowany przez Alexandru Maxima w 36 minucie przy stanie 1:1. Zwycięski gol padł w 118 minucie, a jego autorem był Toni Sunjić.

Materiał oryginalny: Asysta Piszczka, rekord Gikiewicza - Dziennik Polski