Baraże o Euro 2016. Szwecja wygrywa z Danią

Janerik Henriksson
Reprezentacja Szwecji pokonała 2:1 (1:0) Danię w pierwszym meczu barażowym o awans do Euro 2016.

Szwedzi prowadzili po pierwszej połowie 1:0, bo w samej końcówce tej części gry do siatki trafił Emil Forsberg (45 min). Po przerwie wynik podwyższył Zlatan Ibrahimović, który wykorzystał rzut karny w 50 min. W końcówce meczu, dokładnie w 80 min rozmiary porażki zmniejszył jednak Nicolai Joergensen. Kto wie, czy ten jedyny gol zdobyty na wyjeździe nie będzie decydował w ostatecznym rozrachunku o tym, która z tych drużyn awansuje do francuskich finałów mistrzostw Europy.
Rewanż zostanie rozegrany w najbliższy wtorek w Kopenhadze.