MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie nowy zjazd z obwodnicy Bochni w kierunku wschodniej dzielnicy miasta, trwa opracowanie dokumentacji

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
od 16 lat
Trwa projektowanie nowego zjazdu z obwodnicy Bochni w kierunku ulicy Brzeźnickiej. Droga jest zapowiadana od wielu lat, teraz perspektywa jej budowy stała się bardziej realna, bo prace są na etapie projektowym. Jej budowa znacząco odciąży centrum miasta, kierowcy nie będą musieli przejeżdżać tamtędy, aby dostać się do wschodnich dzielnic.

Pomysłodawcą zjazdu z obwodnicy Bochni jest Adam Korta, starosta bocheński. O konieczności budowy drogi wspominał już w kampanii wyborczej w 2014 roku, gdy kandydował na burmistrza Bochni. Teraz jako starosta uskutecznia tamten postulat.

- Planowana droga będzie miała dość duże znaczenie dla mieszkańców Bochni, w szczególności dla mieszkańców centrum, ale również dla tych, którzy mieszkają na osiedlu Jana, Murowianka lub Panorama, ponieważ ktoś, jadąc drogą krajową nr 94 z Krakowa albo zjeżdżając z autostrady na węźle Targowisko, chcąc dostać się do tej części miasta, nie będzie musiał wjeżdżać do centrum Bochni, bo bezpośrednio tym zjazdem dostanie się na ul. Brzeźnicką i później będzie mógł dotrzeć do domu lub miejsca pracy - mówi starosta Adam Korta.

W 2022 roku krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzgodnił koncepcję skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową 1443K w relacji Kraków – Tarnów. Zjazd będzie możliwy tylko od strony Krajowa i od strony Tarnowa. Wyjazd na obwodnicę nie będzie możliwy nowym zjazdem. - Uzgodniony został Projekt robót geologicznych, czyli miejsca odwiertów geologicznych, z uwagi na fakt, że jest to obszar osuwiskowy - poinformowała nas Monika Skrzydlewska z GDDKiA.

Obecnie na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg trwa opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Zezwolenie na budowę półkilometrowego odcinka drogi powiatowej powinno być wydane jeszcze w tym roku. Odrębnym problemem będą fundusze, za jakie droga ma być wybudowana. Na razie nie są one zabezpieczone.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska