https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie więcej kontroli pojazdów zaparkowanych poza wyznaczonymi miejscami

Aleksandra Łabędź
W Krakowie Obszar Płatnego Parkowania (OPP) obejmuje ok. 21 970 miejsc parkingowych.
W Krakowie Obszar Płatnego Parkowania (OPP) obejmuje ok. 21 970 miejsc parkingowych. ZDMK/Krakowska Straż Miejska
Koniec z samowolką. W Krakowie Obszar Płatnego Parkowania (OPP) obejmuje ok. 21 970 miejsc parkingowych. Ma on zapewnić rotację parkujących pojazdów. Niektórzy kierowcy nie korzystają z wyznaczonych miejsc i pozostawią je poza nimi, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych użytkowników drogi, szczególnie w rejonie skrzyżowań czy przejść dla pieszych.

Największa odnotowywana liczba samochodów w centrum miasta jest w piątki, soboty i niedziele. Mowa tutaj o Stradomiu, okolicach Wawelu oraz rejonie Karmelickiej.

Jak informuje ZDMK, kierowcy samochodów, którzy nie znajdują legalnego wolnego miejsca do parkowania pozostawiają swój pojazd np. w bliskiej odległości od tarczy skrzyżowania, na podjazdach do kamienic czy przejściach dla pieszych.

– Pragniemy uświadomić kierowcom, że parkując w strefie płatnego parkowania nie unikną opłat, a próby uchylania się od tego obowiązku poprzez pozostawianie aut w miejscach niedozwolonych wiązać się będą z konsekwencjami – zaznacza Marek Anioł, rzecznik Straży Miejskiej w Krakowie.

W środę, 26 lipca br. przeprowadzono w terenie pierwszą kontrolę pojazdów, które zostały zaparkowane poza wyznaczonymi miejscami. Została ona przeprowadzona przez pracowników Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz Straży Miejskiej. Takie kontrole będą zintensyfikowane i będą odbywały się regularnie, głównie w okresie letnim.

– Do współpracy ze strażnikami Straży Miejskiej oddelegowani zostali nasi kontrolerzy OPP. Oni wiedzą najlepiej w których miejscach kierowcy wykorzystują dostępną przestrzeń na pozostawienie pojazdu bez opłat. W dalszej perspektywie, we współpracy z innymi jednostkami będziemy podejmować działania mające na celu jeszcze lepsze monitorowanie funkcjonujących stref ograniczonego ruchu oraz płatnego parkowania – podkreśla Magdalena Nowak-Obrzut, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Nowe punkty wejść na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego

od 16 lat
Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
malek
Zgodnie z wyrokiem NSA z 29 maja 2020 r. pobieranie opłat za parkowanie pojazdu w SPP możliwe jest tylko, kiedy miejsce postojowe oznakowane jest zarówno znakiem pionowym jak i poziomym. Tymczasem na wielu drogach od dawna pobierane są opłaty od pojazdów parkujących w miejscach oznaczonych tylko znakami pionowymi, na co prawo nie pozwala. Ponieważ wyrok NSA zapadł w sprawie dotyczącej parkowania właśnie w Krakowie, nie tłumaczenia, że się nie wie, a sprawą powinna się zainteresować prokuratura.
B
Bogusław
Ale heca.Zmuszają "Czarnych" do robienia pieniędzy dla roztrwonionego przez majchroklikę budżetu.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska