Centralna Liga Juniorów U-17. Efektowne zwycięstwo Hutnika w derbach Krakowa z Wisłą

Juniorzy Hutnika (biało-niebieskie stroje) ponownie pokazali się lepsi od wiślaków Joanna Urbaniec
W meczu 8. kolejki grupy D wiosennej rundy Centralnej Ligi Juniorów U-17 Hutnik Kraków wygrał na własnym boisku z Wisłą Kraków 4:1.

Z powodu zagrożenia epidemicznego nie rozegrano czterech kolejek spotkań. Juniorzy młodsi wrócili na boiska po ponad miesięcznej przerwie w rozgrywkach. Hutnik po raz drugi w rundzie wiosennej okazał się lepszy od Wisły. Wcześniej, 7 marca, niespodziewanie pokonał ją na stadionie AWF Kraków 2:1.

W pierwszej połowie sobotniego meczu skuteczniejsi byli goście, obejmując prowadzenie po dwóch kwadransach po trafieniu Karola Tokarczyka. W 39 min gospodarze mieli świetną okazję do wyrównania, jednak nie wykorzystali rzutu karnego.

Po zmianie stron wiślacy nie potrafili kończyć swych akcji celnymi strzałami. Tymczasem hutnicy trafili do siatki aż cztery razy. Do remisu w 58 min z rzutu karnego doprowadził Dawid Maj, a potem bramki strzelili kolejno Mateusz Zębala, Filip Kogut i Maksymilian Żmuda.

Hutnik Kraków - Wisła Kraków 4:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Tokarczyk 30, 1:1 Maj 58 karny, 2:1 Zębala 71, 3:1 Kogut 75, 4:1 Żmuda 90.
Hutnik: Witek - Ozimek, Wolicki, Królikowski, Strzałka - Wielecki (87 Żmuda), Duda (51 Maj), Kogut (75 Łapczyński), Kowalski (89 Włodarczyk) - Pietras (68 Bogacz) - M. Zębala (85 Podobiński).
Wisła: Krzyżanowski - Rachfał (46 Zimnicki, 76 Stanek), Górkiewicz, Kutrzeba (31 Oczkowski), Madej - Gądek (65 Sowa), A. Zębala (46 Czepielik), Urbański - Seweryn (71 Jaślar), Tokarczyk, Grzybowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani