Na rynku widać duży spadek zainteresowania kredytami hipotecznymi

Festiwalu Chórów Chłopięcych organizowana jest przez Filharmonię Krakowską równolegle i w ścisłej współpracy z XI Krajowym Kongresem Polskiej Federacji Pueri Cantores, podczas którego federacja świętuje 30-lecie swojej działalności.
„Na zaproszenie do wzięcia udziału w tych szczególnych obchodach i koncertach odpowiedziało ponad 20 zespołów z całej Polski, Białorusi i Węgier, a także osoby z Ukrainy, które śpiewają w polskich chórach” - informuje Filharmonia Krakowska.
Festiwalowe koncerty odbywać się będą w kościołach w Tarnowie, Zakopanem, Olkuszu i Nowym Sączu.
W piątek, 29 lipca 2022 o godz. 18.30 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się zamknięta uroczysta gala, podczas której odznaczone zostaną wyróżnione w działalności na rzecz Federacji osoby. Po oficjalnych uroczystościach nastąpi koncert, w którym wystąpią Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Chór Schola Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej, Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses z Płocka i Chór Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Psalmodia z Krakowa pod batutą Alexandra Humali oraz Piotr Arseniuk – organy.
Dzień później, w sobotę 30 lipca. w ramach Nocy Chórów muzyka chóralna wybrzmi w ośmiu najpiękniejszych świątyniach Krakowa – poczynając od Katedry Wawelskiej, poprzez bazyliki św. Franciszka z Asyżu, św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Świętej Trójcy i Najświętszego Serca Pana Jezusa, a na kościołach św. Piotra i Pawła, św. Józefa oraz kolegiacie św. Anny kończąc.
Na zakończenie II Festiwalu Chórów Chłopięcych i już po oficjalnym zamknięciu XI Krajowego Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores w budynku Filharmonii Krakowskiej przy ulicy Zwierzynieckiej odbędzie się koncert zespołu Pueri et Puellae Cantores Plocenses pod dyrekcją Anny Bramskiej oraz Chłopięco-Męskiego Poznańskiego Chóru Katedralnego, który poprowadzi ks. Szymon Bajon.
W programie koncertu, który rozpocznie się o godz. 18.00, znalazły się między innymi utwory Mikołaja Gomółki, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Alessandra Scarlattiego, Romualda Twardowskiego, Józefa Świdra, Oli Gjejlo i Karla Jenkinsa.
- Zanim wieś Zakopane stała się miastem. Tak tu było przed ponad 100 laty!
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Greckie plaże i chorwackie wody na wyciągnięcie ręki. Wakacje 30 minut od Krakowa!
- Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe
- Najmodniejsze sukienki na wesele w 2023 roku. Takie są trendy w tym sezonie
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING