Comarch Cracovia już tylko o krok od finału Polskiej Hokej Ligi!

Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy w jego hali
Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy w jego hali cracovia.pl
Po wygranej w Tychach z GKS-em 3:0 Comarch Cracovii pozostał już tylko jeden krok do awansu do finału mistrzostw Polski. Kolejny mecz krakowianie zagrają w niedzielę o godz. 19 na własnym lodowisku.

Protesty, protesty

Po proteście tyskiej drużyny, dotyczącej czwartego meczu (3:1 dla Comarch Cracovii), która kwestionowała prawidłowość drugiej bramki dla „pasów” i domagała się powtórzenia mecz w całości lub od 52 min od stanu 2:1 (wtedy padła bramka na 2:2 ) rozegrano „normalny” mecz numer 5, bowiem Polska Hokej Liga oddaliła protest GKS-u.

Kowalówka z Pieriewozczikowa

W składzie „Pasów” nastąpiła istotna zmiana – w w bramce zagra Kowalówka, za Pieriewozczikowa, któremu zmarł ojciec.
W pierwszej tercji oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie. Obie strony starały się grać bardzo uważnie i nie faulować. Goście szybko zaatakowali, strzelali Csamango i Kapica – bez efektów. Miejscowi odpowiedzieli strzałami A. Szczechury i Pociechy. W 16 min Kowalówkę sprawdził Novajovsky, a w ostatniej minucie tej tercji Witecki.

Dobra tercja Comarch Cracovii

W drugiej odsłonie Wronka był przed bramkarzem, ale nie pokonał go. Tyszanie wreszcie mieli okazje zagrać w przewadze 5 na 4, nie wykorzystali jej jednak. W rewanżu uderzał Oksanen, ale dobrze obronił Raszka. Po chwili Cichy był przed bramka, ale uderzył nad poprzeczką. W 31 min kontrą na tyską bramkę popędził Goodwin, ale strzelając z backhandu nie trafił w bramkę. W końcu z kapitalnej strony popisał się Nemec – pierwszy strzał odbił Raszka, ale wobec dobitki był bezradny.

„Pasy” poszły za ciosem – Kapica przeprowadził indywidualną akcję i strzałem z kąta pokonał bramkarza.
Na początku trzeciej tercji strzelał groźnie Welsh, ale nie pokonał bramkarza. Z kolei ze strony tyszan uderzył Jeziorski – trafił w słupek, a dobitkę wyłapał Kowalówka. W 50 min Franek mógł „zamknąć” ten mecz, nie wykorzystał jednak sytuacji 2 na 1 i Raszka odbił „gumę”. Kropkę nad „i” postawił Tiala, zdobywając trzeciego gola.

Kolejny mecz w niedzielę w Krakowie o godz. 19.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Bramki: 0:1 Nemec (Saur) 33, 0:2 Kapica (Welsh, Sołowjow) 38, 0:3 Tiala (Nemec) 56.
Cracovia: Kowalówka – Dudas, Ignatowicz, Sołowjow, Welsh, Kapica – Kostromitin, Tiala, Nejezchleb, Nemec, Franek – Gutwald, Doherty, Murphy, Goodwin, Oksanen – Gula, Saur, Brynkus, Jezek, Csamango.
Sędziowali: Paweł Breske, Mariusz Smura. Kary: 0- 2 min. Stan play-off (do 4 zwycięstw): 2:3.