Comarch Cracovia kompletnie rozbiła Zagłębie Sosnowiec

Comarch Cracovia pokonała zagłębie Sosnowiec 8:1, grając u siebie w ... wyjazdowych, szaro-czarnych strojach Anna Kaczmarz
Comarch Cracovia nie dała żadnych szans Zagłębiu sosnowiec odnosząc przekonujące zwycięstwo. Po dwóch porażkach z rzędu krakowianie musieli się wreszcie odbić. I dokonali tego w mocnym stylu.

Trzy gole w 5 minut

Nie minęło 5 minut, a „Pasy” prowadziły już 3:0 odbierając gościom ochotę do gry! Po pierwszej tercji wynik był już rozstrzygnięty. Ostre strzelanie rozpoczął już w 3 min Goodwin w zamieszaniu podbramkowym. Po chwili Gula przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale z dobitką pospieszył Nemec. A po minucie Goodwin posłał krążek do siatki między nogami bramkarza. Ramanauskas nie miał łatwego życia z zawodnikami Cracovii.

Zagłębie zmienia bramkarza

Skapitulował w I tercji jeszcze dwukrotnie. 5. bramkę goście stracili grając w osłabieniu po mocnym strzale Doherty’ego z linii niebieskiej. Goli mogło być jeszcze więcej bo Nemec trafił w słupek, a bramkarz gości obronił jeszcze w kilku sytuacjach sam na sam. Po 20 min emocje się skończyły. A goście zmienili bramkarza – między słupki wszedł Czernik.

"Pasy" spuściły z tonu

Ale i on szybko musiał sięgnąć po krążek do siatki po precyzyjnym uderzeniu Jezka. A potem nie obronił potężnego uderzenia Gutwalda. A to nie był koniec ostrego strzelania krakowian.

W ostatniej tercji „Pasy”już mocno spuściły z tonu, ale nie straciły tez bramki, grając m.in. w trzech na pięciu. We wtorek czeka ich o wiele trudniejsze zadanie – w meczu rozgrywanym awansem podejmą Re-Plast Unię Oświęcim.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 8:1 (5:1, 3:0, 0:0)
Bramki: 1:0 Goodwin (Murpht) 3, 2:0 Nemec (Gula, Tiala) 4, 3:0 Goodwin (Dudas) 5, 3:1 Nikiforow (Baszyrow, Dubinin) 13, 4:1 Murphy (Kapica, Jezek) 17, 5:1 Doherty (Goodwin, Kapica) 20, 6:1 Jezek (Nejezchleb, Ferrara) 22, 7:1 Gutwald (Dudas, Nemec) 35, 8:1 Franek 39
Cracovia: Kowalówka – Doherty, Jezek, Ferrara, Welsh, Nejezchleb - Dudas, Gutwald, Murphy, Goodwin, Kapica - Gula, Saur, Tiala, Nemec, Franek – Gosztyła, Widmar, Drzewiecki, Kamiński.
Sędziowali: D. Lipiński, P. Pyrskała. Kary: 8 – 2 min. Mecz bez publiczności.