Comarch Cracovia nie sprostała Tauronowi GKS Katowice [ZDJĘCIA]

Comarch Cracovia przegrała z Tauronem HC GKS Katowice
Comarch Cracovia przegrała z Tauronem HC GKS Katowice Anna Kaczmarz
Hokeiści Comarch Cracovii przegrali z liderem Polskiej Hokej LIgi Tauronem HC GKS Katowice.

Katowiczanie są liderem ekstraklasy, przed tym meczem wygrali 18 kolejnych spotkań. Z kolei Cracovia w piątek przegrała po raz pierwszy od pięciu spotkań, nie była więc faworytem tego spotkania. Ale „Pasy” potrafiły wygrać na wyjeździe z katowiczanami 5:4, a w II rundzie uległy u siebie tylko 1:2. W niedzielę gospodarze fatalnie zaczęli. Gdy grali w osłabieniu, Patryk Wronka objechał bramkę wyłożył krążek Jasse Rohtli, a ten umieścił go pod poprzeczką. Miejscowi jednak się nie poddali i po chwili był remis. Emil Svec wjechał w tercję rywala i zmusił do kapitulacji bramkarza gości Kevina Lindskouga. Miejscowi grali wtedy 5 na 4. Katowiczanie byli do bólu perfekcyjni w rozgrywaniu przewag o czym przekonaliśmy się w 16 min, gdy na lodzie było trzech krakowian i czterech rywali.

W drugiej tercji dominowali katowiczanie, a gospodarze czyhali na kontry. Po jednej z nich atakował Damian Kapica, ale został w ostatniej chwili powstrzymany przez Wronkę. Pod koniec tej odsłony bramkarza rywali próbował pokonać Adam Domogała, ale golkiper był górą. Goście też skontrowali i to skutecznie. Mecz wydawał się rozstrzygnięty, a ostatnia tercja niczego już zmienić nie mogła.

Comarch Cracovia – Tauron HC GKS Katowice 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Bramki: 0:1 Rohtla (Wronka, Tuhkanen) 4, 1:1 Svec (Domogała, Szurowski) 7, 1:2 Laakkonen (Devećka, Ćakajik) 16, 1:3 Strzyżowski (Heikkinen, Laakkonen) 40.
Cracovia: Łuba – Kruczek, Sordon, Svec, Domogała, Kapica – Musioł, Bryniczka, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Kamieniew, Szurowski, Kamiński, Zygmunt, Brynkus – Gajor, Dziurdzia, Kisielewski, Sztwiertnia, Krztoń.
Sędziował: Krzysztof Kozłowski (Sosnowiec). Kary: 14 – 8 min. Widzów: 600.