Comarch Cracovia - Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim. Iskrzyło w hokejowych derbach Małopolski

Comarch Cracovia - TAURON/Re-Plast Unia Oświęcim
Comarch Cracovia - TAURON/Re-Plast Unia Oświęcim Andrzej Banaś
To był mecz lidera z wiceliderem. Poprzednio Unia wygrała w Krakowie po dogrywce, grając w mocno osłabionym składzie. Teraz wystawiła „pierwszy garnitur”, ale przegrała.

Od razu na początku „Pasy” zagrały w przewadze, strzelali Gula i Wronka, ale Lindskoug był dobrze rozgrzany. Od pierwszych minut trwała bardzo zacięta walka o każdy centymetr lodu. Ataki gospodarzy były bardzo składne. Ze strzałem D. Kapicy w 9 min poradził sobie jeszcze golkiper, ale po chwili nic nie mógł poradzić na uderzenie Wronki. Na oświęcimską bramkę sunął atak za atakiem. Po chwili bliski powodzenia był Gula, w 13 min zaś Kinnunen. Lindskoug dwoił się i troił. W 18 min wreszcie popisał się Stojanović, broniąc uderzenie Cichego. Mimo przewagi, „Pasy” nie udokumentowały jej kolejnymi bramkami, natomiast same straciły gola – Ahopelto sprytnym strzałem pokonał Stojanovicia.

W II tercji mecz się wyrównał, w 25 min groźnie strzelał Djukow, ale golkiper Cracovii stanął na wysokości zadania. Podobnie jak po strzale Prusaka. W rewanżu bardzo niewiele brakło D. Kapicy, by zdobyć gola. Potem „Pasy” znów grały w przewadze – nie trafił w bramkę D. Kapica, a golkiper odbił krążek po strzale Polaka. Poza tym nie zagroziły bramce. Gdy grano 5 na 5 S. Kowalówka przegrał pojedynek ze Stojanoviciem. Następnie Unia miała szansę – strzelał Cichy, ale krakowski bramkarz wykazał się refleksem. A następnie gospodarze wyszli z kontrą i D. Kapica trafił w boczną siatkę. Tuż przed końcem tercji Lindskoug świetnie interweniował po strzale Wronki.

W III tercji nadal trwał wyrównany bój. Bardzo aktywny był D. Kapica, któremu znowu nie udało się pokonać oświęcimskiego bramkarza. Podobnie jak Pangiełowowi-Jułdaszewowi – Stojanovicia. W 54 min dynamicznie w tercję wjechał Rac, ale i na niego znalazł sposób bramkarz. Po chwili z kontrą pojechał Tomi, kończąc ją strzałem z kąta i znów krążek padł łupem bramkarza. Wreszcie w 56 min Polak dobił swój strzał i „Pasy” objęły prowadzenie! Na 1.42 min przed końcem gospodarze grali w osłabieniu, a goście jeszcze wycofali bramkarza i było 4 na 6. Nic ta przewaga im nie dała, choć emocji było co niemiara!

Comarch Cracovia – Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Wronka (Saur, D. Kapica) 9, 1:1 Ahopelto (Dziubiński, Padakin) 20, 2:1 Polak (Wronka) 56.
Cracovia: Stojanović– Kinnunen, Jezek, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, D. Kapica - Husak, Graborenko, Nemec, Racuk, Tomi – Krejci, F. Kapica, Brynkus, Michalski, Arrak.
Unia: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Denyskin, Cichy, Szczechura – Djukow, Jerofejevs, Padakin Dziubiński, Ahopelto – Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Laakso, Prusak, Sołtys.
Sędziowali: R. Długi, M. Niżnik. Kary: 8 - 8 min. Widzów: 1500.