Cracovia wygrała z Tomasovią 5:2
Cracovia wygrała z Tomasovią 5:2 Andrzej Wisniewski
Bardzo dobrze zaprezentowała się Cracovia II na inaugurację zmagań w trzeciej lidze. "Pasy" bardzo pewnie wypunktowały beniaminka.

Sześciu z ekstraklasy

Cracovia II nie miała żadnej litości dla beniaminka. Nieco po półgodzinie gry prowadziła już czterema bramkami i nieco pofolgowała. Nic dziwnego, skoro na boisko wyszło aż sześciu zawodników, którzy są, bądź byli w pierwszej drużynie i grali w ekstraklasie. Bramki strzelała młodzież.

Zaczął Rakoczy

Zaczął Michał Rakoczy, który dobrze znalazł się w polu karnym i strzałem lewą noga pokonał bramkarza rywali. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać – Jakub Myszor zdecydował się na uderzenie z dystansu. Po kilku minutach Kacper Nowicki wykazał się największą przytomnością umysłu i dobił strzał pierwotnie zablokowany. Wreszcie Rivaldinho strzałem po ziemi pokonał bramkarza.

chwilowa zadyszka i kropka nad "i"

Miejscowi w ciągu trzech minut za sprawą Damiana Szutu dwukrotnie znaleźli sposób na Adama Wilka. W drugiej połowie „Pasy” szanowały wynik, nie dając się rozpędzić gospodarzom. Tomasovia przejęła kontrolę, ale bez efektów. Bardzo starał się o gola Filip Piszczek. Piąta bramka dla gości padła, ale jej strzelcem był Mateusz Supryn, który zaatakował lewa stroną.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Cracovia II 2:5 (2:4)
Bramki: 0:1 Rakoczy 14, 0:2 Myszor 21, 0:3 Nowicki 27, 0:4 Rivaldinho 36, 1:4 Szuta 37, 2:4 Szuta 40, 2:5 Supryn 86
Tomasovia: Bartoszyk – Chodziutko, Szuta (46 Czarniecki), Zozulia (72 Żurawski), Chmura (46 Orzechowski) – Smoła (79 Chochliński), Skiba, Kycko (87 Lis), Pleskacz – Dorosz, Szuta.
Cracovia II: Wilk - Supryn, Stachera (88 Malisz), Bracik, Pieńczak – Nowicki, Myszor (61 Pik), Kanach, Rakoczy (88 Góralczyk), Wiśniewski (70 Piszczek) – Rivaldinho (70 Grzebieluch).
Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów). Żółte kartki: Kycko, Chmura. Widzów: 200.