Cracovia II wyszarpała remis w ostatniej chwili

Jacek Żukowski
Cracovia II zremisowała w Lubartowie
Cracovia II zremisowała w Lubartowie Andrzej Wiśniewski
W Lubartowie przed 18-laty rozpoczął się marsz ekipy Cracovii ku ekstraklasie. W ówczesnej trzeciej lidze (trzeci poziom rozgrywkowy) pokonała Lewart 2:0 i w tym sezonie awansowała do II ligi. W tamtym meczu jedną z bramek zdobył Piotr Giza, dzisiejszy trener rezerwy Cracovii. Jego następcy mają kłopoty ze strzelaniem bramek.

Na jedno trafienie trzeba było czekać 90 minut. Zwłaszcza, jak grają w składzie III-ligowym, bez wzmocnień z pierwszej drużyny. W zespole debiutował Patryk Rząsa, syn Tomasza, wychowanka Cracovii, byłego reprezentanta Polski, a obecnie dyrektora Lecha Poznań. Zawodnik grał ostatnio w KSZO Ostrowiec Św.

„Pasy” były bliskie porażki. Jeszcze przed przerwą uratowała je poprzeczka po strzale Konrada Szczotki w 33 min. Niecałe pół godziny później było już jednak 1:0 po uderzeniu Krystiana Żeliski. Niebawem krakowianie grali w przewadze po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartką został ukarany Jakub Buczek. I gościom grało się łatwiej. Dopięli swego w 90 min – po strzale rezerwowego Mateusza Jarzynki. Jeszcze Remigiusz Biernat trafił w boczną siatkę i sędzia skończył mecz.

Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Żelisko 60, 1:1 Jarzynka 90
Lewart: Wójcicki – Zbiciak, Świech, Budzyński, Michałów – Aftyka (77 Fularski), Buczek, Najda, Pożak, Szczotka (81 Maksymiuk) – Żelisko.
Cracovia II: Majchrowicz – Stachera, Pieńczak (85 Jarzynka), Bracik, Wiśniewski – Rząsa (59 Vinicius), Supryn, Malisz (85 Biernat), Matheus (59 Ożóg), Zaucha – Bała (65 Bociek).
Sędziował: Daniel Detka (Kielce). Żółte kartki: Buczek, Maksymiuk – Rząsa, Pieńczak, Bociek, czerwona kartka: Buczek (druga żółta, 61). Widzów: 200.

Cracovia. Wnioski po meczu Cracovii ze Stalą Mielec – jest z...