Cracovia - JKH Jastrzębie. Hokeiści z Krakowa znowu gorzej wykonywali karne

Andrzej Stanowski
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie Andrzej Banas / Polska Press
Dogrywka bez bramek, w karnych „Pasy” ani razu nie trafiły do siatki, goście uczynili to dwukrotnie. Tak więc już po raz drugi w tym sezonie JKH Jastrzębie wygrało w Krakowie w karnych. Zwyciężyło zasłużenie.

Krakowianie rozpoczęli mecz rozkojarzeni i już w 62 sekundzie stracili gola, zza bramki chytrze uderzył krążek Radosław Nalewajka, ten odbił się od pleców Rafała Radziszewskiego i wpadł do bramki. „Pasy” wyrównały, kiedy grały w przewadze, a celnym strzałem popisał się Petr Kalus. Gra była wyrównana, ale skuteczniejsi w tej tercji byli gospodarze, po dobrym podaniu zza bramki Filipa Drzewieckiego do siatki trafił Kasper Bryniczka.

W drugiej tercji gospodarze grali słabo, chaotycznie i już po 15 sekundach ponownie dali się zaskoczyć Radosławowi Nalewajce. Potem mnożyły się faule graczy Cracovii, gospodarze przez sześć minut musieli grać w osłabieniu, ale goście byli nieskuteczni. Tercja dla gości, gdyby nie dobra postawa Radziszewskiego, JKH wygrałby ją dwoma, trzema bramkami.

W trzeciej tercji nadal bardziej aktywną strona był JKH, ale w 46 min gospodarze przeprowadzili piękną akcję, którą celnym strzałem zakończył Maciej Urbanowicz. Na 98 sekund przed końcem zaspała obrona „Pasów” i Leszek Laszkiewicz doprowadził do remisu, był to jego 502. gol w ekstraklasie.

W piątek zostaną pozostałe mecze tej kolejki, TatrySki Podhale Nowy Targ jedzie do Bytomia na spotkanie z Polonią, Unia Oświęcim zagra w Gdańsku z Automatyką, a pozostałe mecze to: GKS Tychy – Orlik Opole, Naprzód Janów – Tauron Katowice.

Comarch Cracovia – JKH Jastrzębie 3:4 po karnych (2:1, 0:1, 1:1, 0:0)
Bramki:
0:1 R. Nalewajka (L. Laszkiewicz) 2, 1:1 Kalus (Sykora, Sinagl) 7, 2:1 Bryniczka (Drzewiecki) 15, 2:2 R. Nalewajka (Bordowski) 21, 3:2 Urbanowicz (Bryniczka) 46, 3:3 L. Laszkiewicz (Bordowski) 59.
Sędziował: Zbigniew Wolas (Oświęcim). Kary: 8 – 8 min. Widzów: 900.
Cracovia: Radziszewski – Zib, Novajovsky, Sykora, Sinagl, Kalus – Noworyta, Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz – Kruczek, Wajda, Kapica, Dziubiński, Da Costa, Dąbkowski, Dutka, Domogała, Zygmunt, Paczkowski.

Materiał oryginalny: Cracovia - JKH Jastrzębie. Hokeiści z Krakowa znowu gorzej wykonywali karne - Dziennik Polski