FLESZ - Lockdown w całej Polsce
Oryginalny scenariusz „Klangora” autorstwa, Kacpra Wysockiego, a oparty na pomyśle Tomasz Kamińskiego, powstał w ramach Canal+ Series Lab – programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne. Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za produkcję odpowiada Opus TV.
- Przed startem Canal+ Series Lab wiedziałem, jak napisać „pilota” i serialu, wiedziałem mniej więcej jak go strukturyzować, ale nie miałem pojęcia jak opowiedzieć cały sezon. Właśnie dlatego cały proces „developmentu” „Klangoru”, najpierw pod skrzydłami Canal+ Series Lab, a potem Opus TV, był dla mnie ogromnym krokiem naprzód jako scenarzysty – podkreśla Kacper Wysocki.
W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka, córka psychologa więziennego. Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina, pogłębia kryzys jej wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.
Ojciec, zwykły człowiek w niezwykłych okolicznościach, w obliczu tragedii musi zaprzeczyć wszystkim wartościom, które do tej pory go definiowały. Musi stanąć sam wobec wszystkich i wszystkiemu. Z najbliższymi włącznie. Zaczyna samotną walkę o prawdę, która jak wierzy, doprowadzi go do odnalezienia dziecka.
W obsadzie zobaczymy nazwiska znanych aktorów, jak Arkadiusz Jakubik (po raz pierwszy w głównej roli w serialu telewizyjnym), Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska. Obok nich młode pokolenie: Maciej Musiał, Piotr Witkowski, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno czy Magdalena Koleśnik.
- Maja Ostaszewska i Arek Jakubik zagrali małżeńską parę na zakręcie, która musi zmierzyć się z najtrudniejszą sytuacją w życiu. Ich dwie nastoletnie córki o skrajnie różnych charakterach nie przepadają za sobą, a rywalizacja między nimi prowadzi do eskalacji konfliktu – mówi Łukasz Kośmicki.
- Myślę, że grana przeze mnie Magda jest osobą silną, ale wewnątrz - delikatną. Jest osobą, która bardzo kocha swoją rodzinę. Do tego kimś, kogo łatwo wprowadzić w poczucie winy. Chciałoby się powiedzieć, że jest też zagubiona, ale chyba każdy byłby zagubiony w tak strasznych okolicznościach – opowiada Maja Ostaszewska.
- Zniknięcie córki i cały dramat z tym związany, potęguje negatywne emocje między Magdą a Rafałem. To są kolejne awantury, które zdarzają się coraz częściej. To jest coraz intensywniejsze oddalanie się rodziców od siebie pod wpływem tego, co się im przydarzyło – dodaje Arkadiusz Jakubik.
Zdjęcia do produkcji odbywały się głównie w Świnoujściu, gdzie toczy się akcja serialu. Nadmorskie widoki i surowy klimat tutejszego przedwiośnia są równorzędnymi bohaterami historii, podobnie jak wibrujący dźwięk „Klangoru”. Tytuł serialu oznacza bowiem krzyk żurawi, zwiastujący nadejście wiosny. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik.
- Choć zdjęcia były trudne i intensywne, to mam z nich jak najlepsze wspomnienia. Jednym z powodów była praca z fascynującymi aktorami - a byli to nie tylko ci znani i uznani, ale też absolutni debiutanci. I choć na planach filmowych bywam od wielu lat, to chyba pierwszy raz widziałem by tak wielu z nich tak blisko związało się ze swoimi bohaterami, często po prostu nimi byli. Na pewno dużą zasługę ma w tym solidny scenariusz, pełny autentycznie napisanych postaci, które stawiane są przed najtrudniejszymi wyborami – dodaje Łukasz Kośmicki.
Serial „Klangor” będzie można oglądać od 26 marca na kanałach Canal+ przez satelitę i sieci kablowe oraz w serwisie internetowym stacji.
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Celebryci pokochali śluby w górach! Zobaczcie kto i gdzie się żenił
- Budowa nowego odcinka S7 na północ od Krakowa. Koniec prac coraz bliżej
- Pseudografficiarze niszczą Kraków. Czy to również efekt pandemii? [ZDJĘCIA]
