Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal Rozmaitości w dniach 26 i 27 listopada w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

OPRAC.:
Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Festiwal Rozmaitości
Festiwal Rozmaitości J. Smoter
Cyrkowe show, spotkania i warsztaty to tylko kilka propozycji Festiwalu Rozmaitości, który odbędzie się w ostatni weekend listopada w dniach 26 i 27 listopada w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 1).

Kryzys energetyczny

od 16 lat

Tegoroczna edycja festiwalu to dwudniowe święto rozmaitych atrakcji – strefa konstruktorka LEGO, tworzenie własnych dźwięko-obrazów czy drzeworytów to tylko wybrane warsztaty, które odbędą się w sobotnie popołudnie. W Strefie Klubu Rodziców propozycją są umuzykalniające Gordonki, muzyczno-ruchowe zabawy dla dzieci oraz zajęcia sensoplastyczne. O godz. 13 rusza warsztat podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak w prosty sposób wykonać własnoręcznie drzeworyt, jak łatwo go skopiować i jak można zmienić jego wygląd używając różnych kolorów.

O godz. 14 Festiwalowe drzwi otwierają się dla kandydatów na „domowych ogrodników”. Ogrodniczkowo dla dzieci 4+ – to zaproszenie do wspólnego obserwowania przyrody. Podczas warsztatów dzieciaki wykonają niełatwą pracę sadzenia roślinek. Każdy uczestnik swoją nowa roślinkę zabierze do domu, by codziennie mógł ją pielęgnować i obserwować jak rośnie. Godz. 14 to także rozpoczęcie warsztatów plastyczno-twórczych dla dzieci 6+. Podczas warsztatów festiwalowi goście będą mieli okazję do stworzenia własnych dźwięko-obrazów.

Od godz. 15.30 startują dwie strefy: Konstruktorska dla dzieci 4+ i Rytmiczno-muzyczna dla dzieci 5+. Strefa konstruktorka to przestrzeń dla najmłodszych inżynierów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z robotyką. Podczas warsztatów dzieci pracują z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo 2.0. Pod czujnym okiem instruktorów tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku. W strefie rytmiczno-muzycznej – będzie nietypowo. W ruch pójdą przeszkadzajki, bębny, własnoręcznie robione instrumenty – kije deszczowe.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a zapisy prowadzone są telefoniczne pod numerem telefonu: 12 681 39 78.

Na zakończenie pierwszego festiwalowego dnia od godz. 17 odbędą się Andrzejkowe Wigibasy, czyli dziecięca potańcówka z old schoolową muzyką. Zagra DJ Przestań.

Niedziela upłynie z kolei pod znakiem cyrku. W Strefie Cyrkowej amatorzy cyrkowych doznań spotkają się na warsztatach anty-grawitacyjnych, żonglerskich, budowlanymi i innymi cyrkowymi wygibasami, które zakończą się pokazem finałowym ostatniego dnia festiwalowego - Cyrkowym show „I kto to widział?” (niedziela, 27.11., godz. 17; wstęp wolny).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska