Fortuna Regionalny Puchar Polski. Przemsza Klucze zdobyła trofeum w Podokręgu Olkusz. W finale pokonała Spójnię Osiek

art
Przemsza Klucze z Pucharem
Przemsza Klucze z Pucharem FB/Jarek Rak
Piłkarski Fortuna Regionalny Puchar Polski w Podokręgu Olkusz zdobyła Przemsza Klucze. W finale, rozegranym 11.11, pokonała Spójnię Osiek-Zimnodół-Zawada, ligowego rywala z klasy okręgowej Kraków I.

Przemsza Klucze - Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 2:1 (1:1),
Bramki:
1:0 Majcherkiewicz 41, 1:1 Cudejko 44, 2:1 Barczyk 50.
Przemsza: Matysek - Smętek, Guguła, Rak, Pańczyk - Majcherkiewicz, Latos (88' Kazek), K. Kulawik, Piotr Kasprzyk (80 Sadzawicki), Ł. Tomsia (70 Śliwka) - Barczyk.
Spójnia: Półtorak - Bigaj, Duda, Szymczyk, Skalski - Świda, Wolny, Lewandowski, Cudejko (72 P. Żmuda), A. Żmuda - Niemczyk.
Sędziował: Łukasz Piątek. Żółta kartka: Cudejko.

Gospodarze w 41 min objęli prowadzenie po kontrze i strzale Majcherkiewicza, ale goście jeszcze przed przerwą wyrównali za sprawą Cudejki. Na początku II połowy na 2:1 trafił Barczyk, co okazało się wystarczające do zwycięstwa. Przy obu golach dla Przemszy asystował asystował Ł. Tomsia.

Przemsza, prowadzona przez byłego piłkarza i trenera Wisły Tomasza Kulawika, awansowała do PP na szczeblu MZPN, w którym zagra 16 zespołów. Rywal zostanie wyłoniony w drodze losowania.

Zdobywcy Pucharu Polski w Krakowie. Najwięcej trofeów od 201...

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE, albo przewiń gestem na urządzeniu mobilnym.

Dwucyfrowe zwycięstwa - Wieczysta Kraków rządzi w tej klasyf...