FLESZ - Sanepid wlepia kary, sądy je umarzają
Czynne (od godz. 8 do 21) mają być: dwie trasy zjazdowe (jedna z wyciągiem krzesełkowym oraz druga z orczykiem dla najmłodszych), wypożyczalnia, szkółka oraz karczma oferująca posiłki na wynos.
Jak można przeczytać na profilu stacji na Facebooku, będą obowiązywały zasady reżimu sanitarnego (zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja oraz utrzymanie dystansu społecznego).
W tym sezonie Szklana Góra była czynna… jeden dzień, 27 grudnia. Dzień później zaczęły obowiązywać obostrzenia, które obowiązują do teraz (i będą jeszcze co najmniej do 14 lutego).
Paradoksalnie od kiedy istnieje stacja, jeszcze nigdy zimowa aura nie była tak sprzyjająca.
Jak słyszymy od jednego ze współwłaścicieli stacji, stacja narciarska ma tylko ok. 2 miesięcy w roku, aby działać, a koszty naśnieżania są ogromne, dlatego niewykorzystanie warunków, jakie oferuje w tej chwili pogoda oznacza, że wraz ze wzrostem temperatury z góry spłyną setki tysięcy złotych.
Szklana Góra jest pierwszą z czterech stacji narciarskich w powiecie myślenickim, która podjęła taką decyzję.
Właściciele stacji w całej Polsce apelują o umożliwienie im działalności argumentując, że aktywność na powietrzu nie niesie za sobą takiego zagrożenia, jak w zamkniętych pomieszczeniach, a poza tym, że każdy kolejny dzień zamknięcia stacji przybliża widmo bankructwa.
W Małopolsce (i nie tylko) znajdziemy już stacje, które wznowiły działalność, inne to zapowiadają.
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Podatek cukrowy 2021 zrujnuje budżet Polaków! Coca-cola na wagę złota. MEMY
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
