Hokeiści Comarch Cracovii łatwo dostali się do półfinału play-off

Jacek Żukowski
Cracovia pokonała Jastrzębie
Cracovia pokonała Jastrzębie Aneta Żurek
Krakowianie chcieli za wszelką cenę zakończyć ćwierćfinałową rywalizację w niedzielę. I to im się udało. Mogą spokojnie czekać w półfinale na zwycięzcę pary Tauron Katowice – Unia Oświęcim.

Do składu wrócił Bartłomiej Bychawski, który ostatnio był chory. Trener Rudolf Rohaczek w bramce zaufał ponownie Robertowi Kowalówce, który tak dobrze spisał się w Jastrzębiu w poprzednim meczu, zastępując lekko kontuzjowanego Miroslava Koprivę.

Gospodarze spokojnie zaczęli ten mecz, ale już w 5 min mieli okazję do radości. Gola zdobył Marek Tvrdon. Goście po chwili dostali obuchem głowę. Mateusz Bepierszcz strzelił po lodzie i krążek wpadł do bramki między parkanami Ondreja Raszki. Sędziowie jednak anulowali tego gola, gdyż został zdobyty już po gwizdku, sygnalizującym spalonego. To podtrzymało zawodników JKH na duchu i wkrótce doprowadzili do remisu. Po strzale Kamila Wałęgi z bliska. Niebawem krakowianie grali 5 na 3 przez minutę i w końcu w zamieszaniu podbramkowym zdobył Stepan Csamango. Chwilę później Czech zdobył kolejną bramkę, też w przewadze (5 na 4). Gra była ostra, często dochodziło do bójek i przerw w grze.

W II tercji Bepierszcz jechał sam na Raszkę, który ruszył bramkę i zamiast gola, była kara dla gości. Potem Emil Svec był też sam na sam z bramkarzem, ale strzelił koło słupka. Co się odwlecze… Kolejna przewaga przyniosła czwartą bramkę – potężnym uderzeniem spod linii niebieskiej popisał się Michal Vachovec. „Pasy” poszły za ciosem i po składnej akcji padł kolejny gol w 1.03 min po poprzednim. Mecz był w tym momencie rozstrzygnięty.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)
Bramki: 1:0 Tvrdon (Bryniczka, Svec) 5, 1:1 Wałęga (Matusik, Paś) 8, 2:1 Csamango (Rompkowski, Vachovec) 12, 3:1 Csamango (Bepierszcz) 14, 4:1 Vachovec (Bepierszcz, Rompkowski) 28, 5:1 Bychawski (Drzewiecki, Tvrdon) 29, 6:1 Kalinowski (Kapica, Kruczek) 39, 7:1 Noworyta (Csamango, Vachovec) 44, 8:1 Svec 47, 8:2 Wałęga (Sołtys) 52.
Cracovia: Kowalówka – Kruczek, Czarnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Jachym, Jezek, Svec, Domogała, Tvrdon – Bychawski, Gajor, Drzewiecki, Bryniczka, Zygmunt.
JKH: Raszka – Lukacik, Homer, Wróbel, Fabus, Kasperlik – Kubes, Kantor, R. Nalewajka, Kulas, Ł. Nalewajka – Gimiński, Sulka, Jarosz Dubinin, Kominek – Matusik, Michałowski, Sołtys, Wałęga, Paś.
Sędziowali: M. Pachucki (Gdańsk), M. Smura (Katowice). Kary: 10 – 28 min. Widzów: 1000. Stan play-off (do 4 zwycięstw): 4:0 dla Cracovii i awans do półfinału.