Hokeiści Comarch Cracovii zaczęli play-off od minimalnej porażki

Comarch Cracovia uległa Jastrzębiu
Comarch Cracovia uległa Jastrzębiu Andrzej Banaś
W pierwszym meczu fazy play-off w Jastrzębiu-Zdroju Comarch Cracovia nieznacznie uległa gospodarzom.

Pierwszy mecz fazy play-off był bardzo zacięty, można powiedzieć, że kibice zobaczyli grad bramek. Cracovia miała wystrzegac się kar, a tymczasem otrzymała ich bardzo dużo. Gdy grała w podwójnym osłabieniu, straciła pierwszego gola. Był to kuriozalny gol, bo krążek przelobował Koprivę, uderzył go w maskę i wpadł do siatki.

W połowie meczu było 2:0, a hokeistów „Pasów” znów było o jednego mniej na lodzie. Wydawało się, że gospodarze są na najlepszej drodze do wygranej, tymczasem goście pokazali charakter. Szybko odpowiedział Bychawski strzałem w „okienko”. Niebawem Trvdoń doprowadził do remisu.

Krakowianie nie wyciągnęli wniosków z gry w osłabieniu i trzeciego gola stracili też grając 4 na 5. W trzeciej tercji gospodarze znów objęli dwubramkowe prowadzenie, ale Trvdoń zmienił kierunek lotu krążka po uderzeniu Vachovca i goście zyskali jeszcze nadzieję. Kolejny gol gospodarzy znów ją podłamał. W ostatniej minucie gola zdobył Kapica, ale na wyrównanie "Pasom" zabrakło już czasu.
Kolejny mecz w niedzielę o godz. 17 w Jastrzębiu-Zdroju.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój – Comarch Cracovia 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
Bramki: 1:0 Kasperlik (Jabornik, Kostek) 14, 2:0 Jass (Urbanowicz, Jabornik) 31, 2:1 Bychawski (Mikula) 33, 2:2 Trvdoń (Vachovec, Kruczek) 37, 3:2 Rothla (Jass, Urbanowicz) 40, 4:2 Jabornik (Sawicki, Kasperlik) 41, 4:3 Trvdoń (Vachovec, Abramow) 47, 5:3 Paś (Wróbel, Gimiński) 51, 5:4 Kapica (Bahensky) 60.
Cracovia: Kopriva – Rompkowski, Gula, Leivo, Urban, Kapica – Stebih, Jachym, Abramow, Vachovec, Trvdoń – Bychawski, Kruczek, Mikula, Kalinowski, Bahensky - Jezek, Musioł, Brynkus, Bryniczka, Bepierszcz.
Sędziowali: M. Baca, K. Kozłowski. Kary: 18 – 46 min. Widzów: 800. Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw): 1:0.