Hokej. Unia Oświęcim pokonała Polonię Bytom. Hat-trick Aleksieja Trandina

Aleksiej Trandin strzela swoją trzecią bramkę dla Unii Oświęcim w meczu przeciwko Polonii Bytom (7:2). Fot. Jerzy Zaborski
Oświęcimianie nie mieli kłopotów z pokonaniem we własnej hali outsidera ekstraklasy, bytomskiej Polonii, ale nie zmniejszyła dystansu do Automatyki Gdańsk, więc do barażu o ćwierćfinał przystąpi z 8. miejsca. Zmierzy się w nim z Zagłębiem Sosnowiec.

Oświęcimianie rozpoczęli mecz z outsiderem niefrasobliwie, bo od straty gola. Byli jednak przekonani, że szybko odrobią straty, choć nie narzucili szybkiego tempa gry. Wyrównał Damian Piotrowicz. Drugiego gola gospodarze zdobyli w przewadze; potrzebując zaledwie 5 sekund odsiadki Kamila Filipa, bo krążek wędrował jak po sznurku zanim wpadł do siatki.

Po pierwsze przerwie bytomianie zdobyli drugiego gola, ale 20 sekund później Alekskiej Trandin odpowiedział golem dla miejscowych, więc o żadnych emocjach związanych ze zwrotem akcji nie mogło być mowy. Rosyjski napastnik oświęcimian upolował hat-tricka, strzelając przed drugą przerwą gola w osłabieniu.

Trzecia odsłona było tylko na dogranie.

- To moje pierwsze zwycięstwo za trzy punkty od początku nowego roku – podkreślił Witold Magiera, trener oświęcimian. - Czasem w ofensywie graliśmy zbyt indywidualnie, na pamięć natomiast zawsze najlepsze są najprostsze rozwiązania.

- Mamy mody zespół, ambicji nam nie brakuje, ale zawodnikom brakuje doświadczenia w seniorskiej rywalizacji – ocenił Sebastian Kłaczyński, opiekun bytomian.

Unia Oświęcim – Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
Bramki:
0:1 Mularczyk (Wąsiński) 4, 1:1 Piotrowicz (Trandin, Przygodzki) 8, 2:1 Trandin (Themar, Saur) 10, 3:1 Gruszka (Przygodzki, Trandin) 11, 4:1 Tabaczek (Themar, Saur) 19, 4:2 Wąsiński (Zając) 21, 5:2 Trandin (Przygodzki, Bezuszka) 21, 6:2 Trandin (Przygodzki) 39, 7:2 Themar (Saur, Kiiholma) 52,

Unia: Lipiński – Saur, Vehmanen; Themar, Kiiholma, Tabaczek - Maciejewski, Bezuszka; Przygodzki, Gruszka, Trandin – A. Kowalówka, Paszek; S. Kowalówka, Adamus, Piotrowicz – Noworyta; Prusak, Wanat, Malicki.

Polonia: Kraus – Bodora, Stępień; Zając, Mularczyk, Wąsiński – Stawisskij, Bajon; Sroka, Filip, Anklewicz – Gajdzik; Alimow, Dudkiewicz, Augustyniak.

Sędziowali: Robert Długi (Nowy Targ) i Przemysław Gabryszak (Katowice). Kary: 4 – 8 minut. Widzów: 600.