Hutnik Kraków - Polonia Bytom. Porażka hutników w ostatnim sparingu przed wiosną w III lidze [ZDJĘCIA]

boch
Hutnik Kraków - Polonia Bytom
Hutnik Kraków - Polonia Bytom Joanna Urbaniec
Hutnik Kraków - Polonia Bytom 2:4 w sparingu, który dla obu III-ligowych drużyn był ostatnim przed wznowieniem rozgrywek. Nowohucki zespół pierwszy w tym roku ligowy mecz rozegra w sobotę 7 marca z Podlasiem Biała Podlaska na swoim stadionie.

Potyczka z Polonią też odbyła się na Suchych Stawach, a poprzedziła ją prezentacja ekipy Hutnika - kibicom zaprezentowali wszyscy zawodnicy I drużyny. W sparingu trener Leszek Janiczak skorzystał z 17 piłkarzy, w tym dwóch, którzy dołączyli do zespołu zimą: w podstawowym składzie wyszedł Szymon Rak, w trakcie drugiej połowie pojawił się Abdallah Hafez.

Hutnik Kraków. Prezentacja drużyny 29.02.2020. Piłkarze i ki...

Hutnicy na gola straconego w 31 min odpowiedzieli trafieniem po stałym fragmencie - tę akcję celną "główką" zakończył Arkadiusz Garzeł. Ale na koniec I połowy, strzałem z rzutu wolnego z daleka, Patryk Stefański znów dał prowadzenie bytomianom. Zaraz po przerwie do stanu 2:2 doprowadził Dawid Linca, lecz potem gole zdobywali już tylko goście.

Hutnik Kraków - Polonia Bytom 2:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Fornalczyk 31, 1:1 Garzeł 42, 1:2 Stefański 45, 2:2 Linca 47, 2:3 Żak 53, 2:4 Stefański 73 karny.
Hutnik: Dul – Antoniak, Kołodziej (63 Kędziora), Garzeł, Tetych (46 Pyciak) – Kurek (66 Matysek), Drąg, Gamrot (80 Reczulski), Świątek (80 Handzlik), Linca – Rak (66 Hafez).
Polonia: Gargasz – Konieczny, Bedronka, Matusiak, Budzik – Czajkowski, Krzemień, Stefański, Rudnik, Fornalczyk – Żak oraz Radkiewicz, Dzikiewicz, Wróbel, Krakowczyk, Pośpiech, Żagiel.