Hutnik Kraków. Zwycięstwo w sparingowym meczu na Suchych Stawach z Siarką Tarnobrzeg [ZDJĘCIA]

W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym w sobotę na Suchych Stawach (trzy razy po 35 minut), II-ligowy Hutnik Kraków pokonał III-ligową Siarkę Tarnobrzeg 3:2.

W Hutniku zagrało łącznie 31 zawodników (Adam Dul i Tomasz Jaklik po dwie tercje, a pozostali po jednej), w tym ośmiu testowanych. Na boisku pokazali się m.in. trzej piłkarze sprawdzani już w czerwcowych sparingach: Patryk Kieliś (Orzeł Piaski Wielkie) zdobył gola na 1: 1 (po podaniu Filipa Handzlika), Adrian Wójcik (Garbarnia Kraków) groźnie strzelił także w pierwszej tercji, a Dominik Nowakowski (Górnik II Zabrze) wypadł słabiej i - podobnie jak Michał Dziubek (Korona II Kielce, ostatnio na wypożyczeniu w Skrze Częstochowa) oraz Partyk Ochab (Igloopol Dębica) - nie otrzyma więcej szans, by przekonać do siebie trenera Leszka Janiczaka.

W trzeciej tercji zagrało trzech innych testowanych zawodników, których nazwisk na razie nie ujawniono, a także junior Patryk Musiał. Wspomniany Handzlik zdobył także gola (na 2:2), a wynik meczu ustalił ładnym strzałem Sebastian Zdebski. Bliski uzyskania bramki - w drugiej tercji - był także Karol Wątroba, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej.

Kolejne dwa mecze sparingowe Hutnik rozegra z dwoma innymi III-ligowcami: w środę, 15 lipca (godz. 18) w Bytomiu z Polonią i w sobotę, 18 lipca w Kalwarii Zebrzydowskiej z Rekordem Bielsko-Biała.

Hutnik Kraków - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (0:1, 2:2)

Bramki: 0:1 Gajewski 3, 1:1 Kieliś 40, 1:2 Mróz 69, 2:2 Handzlik 70, 3:2 Zdebski 84.

Hutnik: I tercja: Szewczyk - Nowakowski, Dziubek, Kędziora, Tetych - Sobala, Drąg, Świątek, Linca, Hafez - Wójcik, II tercja: Dul - Pyciak, Jaklik, Styrczula, Antoniak - Matysek, Kieliś, Reczulski, Handzlik, Wątroba - Sobolewski, III tercja: Dul - Źródlewski, testowany 1, Jaklik, testowany 2 - Zdebski, Ochab, Maciaś, testowany 3, Musiał - Kurek.