Hutnik - Soła. Oświęcimianie pozostają w III lidze

boch
Hutnik Kraków - Soła Oświęcim 1:1 w meczu ostatniej kolejki III-ligowego sezonu. Najważniejsza informacja po tym spotkaniu to taka, że ekipa z Oświęcimia utrzymała się w lidze (jak się okazało, stałoby się tak nawet bez zdobycia punktu). Zdegradowane zostają zespoły: Wiślan Jaśkowice (dzisiaj porażka 3:4 z Motorem Lublin), Podlasia Biała Podlaska, Czarnych Połaniec i Spartakusa Daleszyce.

Hutnik - Soła. Wielka radość oświęcimian w Nowej Hucie. Szpa...

Mecz o ogromnej wadze dla gości przyniósł na początku dwie szarże ich napastnika, Wójcika. Obie w 5 minucie. Najpierw, po solowej akcji, strzelił mocno z 17 m - i Zając sparował piłkę. Po chwili też czujny był bramkarz Hutnika, rzucając się pod nogi Wójcika, który zaatakował piłkę w polu karnym.

Gospodarze pierwszy godny odnotowania atak przeprowadzili w 10 min - z dośrodkowania Lincy jednak nic nie wynikło, bo pod bramką przeciął je Kasolik. Hutnicy prowadzili grę, ale szanse z tego prowadzenia się nie rodziły. Z pomocą w 20 min przyszedł im Szelong, który uznał, że wybieg poza pole karne będzie dobrym rozwiązaniem. Skórę uratował mu Rutkowski, przejmując chwile potem piłkę zmierzającą w stronę bramki Soły.

Hutnik Kraków - Soła Oświęcim, kibice nam meczu

Hutnik Kraków. Kibice na meczu z Sołą. Dopingowali też swoje...

Oświęcimianie jednak nie zamierzali stać i przyglądać się. W trzecim kwadransie znów do strzału doszedł Wójcik, następnie wydawało się, że okazję będzie miał Wyjadłowski, lecz nie sięgnął piłki zagranej dobrze przez Szelę. Pierwszą połowę zamknęły strzały miejscowych - Lincy i Kołodzieja (z wolnego), oba obronione przez Szelonga.

Przerwa przyniosła zmianę w bramce Hutnika - pojawił się w niej debiutujący w III lidze Adam Dul. No i był to debiut daleki od wymarzonych, bo już dwie minuty potem został pokonany. Bramkę dla Soły, po prostopadłym podaniu, zdobył Wójcik.

Wynik zmienił się po kwadransie, po rzucie karnym podyktowanym za faul Chowańca na Bieniasie. "Jedenastkę" wykorzystał Marszalik.

Soła mogła odpowiedzieć momentalnie, gdy piłkę na 14. metrze, na wprost bramki, miał Wójcik. Kopnął jednak nad poprzeczkę. A kilkadziesiąt sekund później, po akcji Lincy, po drugiej stronie boiska to samo w dogodnej sytuacji zrobił Reczulski.

Hutnik Kraków. Akademia na stadionie, czyli turniej z nagrod...

Hutnik Kraków – Soła Oświęcim 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Wójcik 47, 1:1 Marszalik 63 karny.
Hutnik: Zając (46 Dul) – Ptak, Bienias, Leśniak (46 Jaklik), Tetych – Linca, Kołodziej (75 Drąg), Reczulski, Gawęcki (51 Handzlik), Marszalik – Kotwica (68 Matysek).
Soła: Szelong – Chowaniec, Kasolik, Rutkowski, Pieprzyca, Witkowski – Wyjadłowski (84 Rogala), Kuczak, Feruga, Szela (70 Ceglarz) – Wójcik (90+3 Szymczak).
Sędziował: Karol Krzak (Mielec). Żółte kartki: Reczulski, Bienias - Rutkowski, Wójcik.