I liga koszykarek. Contimax MOSiR Bochnia o jeden krok bliżej awansu

Wojciech Matusik
Koszykarki Contimax MOSiR Bochnia i Lidera Swarzędz jako ostatnie przystąpiły do rywalizacji play-off w grupie B I ligi. Po pierwszym meczu, rozegranym we wtorek wieczorem, bliżej awansu do kolejnej rundy są bochnianki, które wygrały we własnej gali 70:55.

Pierwsza kwarta była wyrównana, prowadzenie w niej zmieniało się kilka razy, ale ostatecznie po niej trzy punkty przewagi miały przyjezdne. W drugiej kwarcie, również mocno wyrównanej, bochniankom udało się odrobić straty i to one na przerwę schodziły z podobną przewagą trzech punktów (35:32).

Po przerwie miejscowe koszykarki prowadziły cały czas, ale dopiero po koniec trzeciej kwarty ta przewaga stała się nieco bardziej wyraźna i przed decydującą częścią wynosiła już dziesięć punktów. W ostatniej kwarcie bochniankom pozostało już tylko kontrolować sytuację na parkiecie.

Rewanż zostanie rozegrany w czwartek w Swarzędzu.

Contimax MOSiR Bochnia - Lider Swarzędz 70:55 (14:17, 21:15, 22:15, 13:8)
Contimax MOSiR: Plucińska 17, Krawiec 16, Szkop 15, Zuchora 14, Kocaj 4 oraz Fortuna 2, Malinowska 2, Rak 0.
Lider: Wdowiuk 14, Ratajczak 10, Pisera 10, Wojdalska 9, Kubiak 8 oraz Kupczyk 2, Cabańska 2, Łuczak 0, Polomariuk 0.
Sędziowały: Alicja Butenko oraz Monika Rokita. Stan rywalizacji play-off: 1:0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani