I liga koszykarek. Pewna wygrana Politechniki Korony. Kłopoty były tylko momentami

AZS Politechnika Korona Kraków
Bez większych problemów wygrały kolejny mecz koszykarki AZS Politechniki Korony. Krakowianki pokonały we własnej hali wysoko Pompax Teczę Leszno 77:56.

Pierwsza kwarta była bardzo udana w wykonaniu krakowianek. Szybko uzyskały one wysoką przewagę, nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele i prowadziły czternastoma punktami. Krótka przerwa sprawiła jednak, że coś zacięło się w grze zespołu Wojciecha Downar-Zapolskiego. Przyjezdne szybko zaczęły gonić i w połowie drugiej kwarty traciły już tylko cztery punkty do Politechniki Korony (23:19). Miejscowe koszykarki tylko momentami w tym fragmencie meczu potrafiły odzyskać równowagę, ale i tak, gdy schodziły na przerwę ich przewaga wynosiła już tylko trzy punkty (33:30).

Początek trzeciej kwarty był wyrównany. Tęcza nie tylko odrobiła straty, ale potrafiła nawet wyjść na prowadzenie 36:35. Trwało to jednak tylko moment, a w końcu ekipa Politechniki Korony wzięła się do solidnej pracy i przed decydującą kwartą prowadziła już dziewięcioma punktami. A ostatnia część toczyła się już zdecydowanie pod dyktando miejscowych. Tęcza przez ponad pięć minut nie zdobyła choćby jednego punktu! Miejscowe natomiast trafiały regularnie i to one cieszyły się ostatecznie z wysokiej wygranej.

AZS Politechnika Korona Kraków - Pompax Tęcza Leszno 77:56 (21:7, 12:23, 25:19, 19:7)
Politechnika Korona: Zuchora 22, Popiół 18, Kocaj 14, Krzywoń 10, Kopiec 4 oraz Dolenc 7, Koroszec 2, Filipowska 0.
Pompax: Szloser 19, Ratajczak 12, Hołtyn 10, Pisera 7, Walentowska 5 oraz Pietrzak 3, Matuszewska 0, Skrzypczak 0, Jędryczka 0.
Sędziowali: Bartosz Kosmala oraz Grzegorz Sowa.