I liga koszykarek. Wygrana AZS Politechniki Korony w meczu na szczycie

Anna Kaczmarz
Ważne zwycięstwo odniosły koszykarki AZS Politechniki Korony. Krakowianki we własnej hali pokonały jedną z czołowych drużyn I ligi, MUKS Poznań 72:65.

Zespół Wojciecha Downar-Zapolskiego mocno rozpoczął ten mecz, bo już po nieco ponad dwóch minutach prowadził 10:2. Poznanianki szybko jednak pokazały, że w Krakowie spróbują powalczyć, bo wystarczyło kolejne kilkadziesiąt sekund gry, by wynik wyglądał już inaczej - 10:8. W pierwszej kwarcie Politechnika Korona była jednak lepszym zespołem. Krakowianki jeszcze przed końcem tej części znów potrafiły zbudować sobie większą przewagę. Po pierwszej kwarcie wynosiło ono dwanaście punktów.

W drugiej kwarcie krakowianki kontrolowały sytuację. Na 3,5 minuty przed przerwą po celnym rzucie Katarzyny Kocaj, miejscowe prowadziły piętnastoma punktami, a gdy po chwili trafiła Sara Dolenc nawet siedemnastoma (41:24). Dopiero końcówka tej części była lepsza w wykonaniu zawodniczek MUKS, którym udało się zmniejszyć straty do dziewięciu punktów (41:33).

W trzeciej kwarcie długo trwała dość wyrównana walka. Jak tylko poznaniakom udawało się nieco zmniejszyć straty, to zaraz krakowianki znów powiększały przewagę. Ostatnie minuty tej części należały już jednak w pełni do nich, a wynik 56:43 przed ostatnią kwartą wskazywał, że miejscowym nic już w tym meczu stać się nie powinno. Ostatecznie wygrały całe spotkanie.

AZS Politechnika Korona Kraków - MUKS Poznań 72:65 (27:15, 14:18, 15:10, 16:22)
PK: Popiół 16, Walczak 14, Kocaj 13, Krzywoń 10, Zuchora 7 oraz Kopiec 9, Dolenc 3, Koroszec 0, Filipowska 0, Ruta 0.
MUKS: Papiernik 15, Łakoma 9, Piotrowska 8, Masłowska 7, Klatt 6 oraz Batura 9, Burzyńska 5, Wartecka 4, Szuba 2, Malchrowicz 0.
Sędziowali: Rafał Bogdan oraz Miłosz Tracz.