I liga koszykarzy: AZS AGH górą po dogrywce

Justyna Krupa
AZS AGH, I liga koszykarzy
AZS AGH, I liga koszykarzy K_kapica_afk
W meczu 13. kolejki 1. ligi koszykarzy AZS AGH Kraków pokonał wyżej notowaną ekipę Biofarm Basket Poznań.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie 7:0. Później poznaniacy kilkakrotnie punktowali po szybkim ataku, wydawało się, że przejmują kontrolę nad spotkaniem. Na początku drugiej kwarty przyjezdni prowadzili już 23:14. Wtedy jednak to AZS AGH zaliczył serię 8 zdobytych punktów z rzędu. A po trójce Bartosza Wróbla gospodarze wyszli na minimalne prowadzenie. Do przerwy trwała zacięta walka i ostatecznie na półmetku poznaniacy wygrywali 33:32.

W trzeciej partii, po stronie poznaniaków skutecznością popisywał się Piotr Wieloch, który zdobył w tej kwarcie aż 9 punktów, w tym dwie trójki. Gospodarze nie pozwolili jednak rywalom odskoczyć. Czwarta kwarta też nie przyniosła rozstrzygnięcia i w efekcie w Krakowie doszło do dogrywki, przy stanie 71:71. AZS AGH zaczął ją od trójki Jakuba Krawczyka. To pozwoliło im wyjść na minimalne prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Ważną rolę w zespole AZS AGH odegrał Bartłomiej Podworski, który zaliczył double-double, notując 15 punktów i 10 zbiórek. Jedyny poważny minus jego występu był taki, że niemiłosiernie pudłował z linii rzutów osobistych. Aktywny był też Jakub Krawczyk, który kończył to starcie z 9 asystami na koncie.

AZS AGH Kraków – Biofarm Basket Poznań 81:77

(14:21, 18:12, 18:18, 21:20, 10:16)

AZS AGH:
Wróbel 15 (3x3), Zych 12 (2x3), Maj 9, Borówka 4, Wasyl 0 – Krawczyk 19 (3x3), Podworski 15, Zgłobicki 7(1x3).
Basket Poznań: Wieloch 24 (3x3), Fiszer 14 (2x3), Metelski 12, Struski 5, Bręk 2 - Smorawiński 13 (2x3), Kurpisz 6, Stankowski 1, Gruszczyński 0, Migała 0.

Sędziowali: Grzegorz Dziopak, Michał Szybisty, Grzegorz Łata. Widzów: 250.