I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków bez większych szans w Pelplinie

15.11.2023 krakow,mecz azs agh krakow - mks mana lake sokol marbo, nzfot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas
Po dwóch wygranych z rzędu, tym razem koszykarze AZS AGH nie mieli za wiele do powiedzenia w wyjazdowym starciu z Decką Pelplin. Po jednostronnym spotkaniu gospodarze wygrali wysoko - 85:67.

Ten mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. W pierwszej kwarcie prowadzili oni kilkoma punktami. Owszem, był moment gdy AZS AGH doszedł na dwa punkty (19:17), ale generalnie zespół z Pelplina kontrolował sytuację na parkiecie. W drugiej części było podobnie. Kilka punktów przewagi Decki i kontrola. Na przerwę drużyny schodziły przy jedenastopunktowym prowadzeniu miejscowych.

Wspomniana przerwa nic nie zmieniła. Decka wciąż dominowała, powiększała swoją przewagę. Po trzeciej kwarcie było już 67:51 i jasnym było, że ostatnia część była już tylko formalnością.

Decka Pelplin - AZS AGH Kraków 85:67 (23:17, 21:16, 23:18, 18:16)
Decka: Davis 22, Kędel 11, Janik 8, Stryjewski 6, Janiec 6 oraz Sadło 11, Dzierżak 10, Konopatzki 5, Szymański 4, Sączewski 2.
AZS AGH: Ciesielski 15, Komenda 13, Mąkowski 10, Piliszczuk 6, Orłowski 3 oraz Śmiglak 8, Abdelaal 6, Golus 3, Leśniak 3, Dyrda 0, Adamczyk 0.
Sędziowali: Tomasz Konopacki, Błażej Rymarczyk oraz Sylwester Adamski. Widzów: 200.