I liga koszykarzy. Znów koszykarze AZS AGH Kraków zaczęli nieźle, by później przegrać

Późnym wieczorem w niedzielę rozegrali swój mecz w I lidze koszykarze AZS AGH Kraków z ekipą Enea Basket Poznań. I znów krakowianie długo dotrzymywali kroku rywalom, by na końcu zostać z niczym. Goście ostatecznie wygrali 92:79.

Ten mecz wyglądał tak, jak wiele poprzednich krakowian w tym sezonie. Potrafili oni grać przez długie fragmentu jak równy z równych z rywalami, a końcówkę lepiej rozgrywali ci ostatni. W tym sezonie tylko w starciu z Kotwicą Kołobrzeg była inaczej. W niedzielę pierwsza kwarta była wyrównana. AZS AGH wygrał tę partię sześcioma punktami 24:18. W drugiej również żadnej ze strony nie udało się odskoczyć na większy dystans. Goście tylko nieznacznie odrobili straty i na przerwę obie drużyny schodziły przy czteropunktowej zaliczce zespołu z Krakowa.

Przerwa lepiej zrobiła jednak poznaniakom, bo trzecią kwartę wygrali już zdecydowanie. To dało im pięć punktów przewagi przed decydującą częścią. A w niej nie pozwolili już gospodarzom na wiele. Jeszcze powiększyli dystans i wygrali cały mecz.

AZS AGH Kraków - Enea Basket Poznań 79:92 (24:18, 14:16, 22:31, 19:27)
AZS AGH: Ciesielski 17, Mąkowski 16, Komenda 8, Piliszczuk 5, Leśmniak 0 oraz Orłowski 12, Golus 8, Śmiglak 5, Dyrda 4, Abdelaal 2, Adamczyk 2, Nowicki 0.
Enea Basket: Fraś 24, Pułkotycki 14, Pabian 14, Nowicki 13, Stankowski 6 oraz Kulis 6, Szpakowski 6, Dymała 5, Paczkowski 2, Baganc 2, Jakubiak 0.
Sędziowali: Paulina Gajdosz, Błażej Rymarczyk oraz Dawid Perłak.