I liga siatkarzy. Drużyna AGH Kraków przegrała z Victorią Wałbrzych [ZDJĘCIA]

W meczu przedostatniej kolejki rundy zasadniczej w I lidze siatkarzy drużyna AGH Kraków przegrała 1:3 w Wałbrzychu z niżej notowaną Victorią.

W pierwszym secie to gospodarze zmarnowali szansę. Tracili już 3 "oczka" (10:13), ale w końcówce było 23:21 dla nich. Krakowianie jednak, przy dobrej zagrywce Kamila Maruszczyka, przechylili szalę na swoją stronę. A ataku Grzegorza Surmy mieli setbola (23:24), a po błędzie Patryka Napiórkowskiego wzięli tę partię.

W kolejnych częściach goście tyle szczęścia już nie mieli. W drugiej miejscowi odskoczyli ze stanu 10:9 na 15:10 i nie dali się dogonić. W trzeciej odsłonie Victoria zwyciężyła jeszcze pewniej, do 14 (kluczowy był fragment od 4:4 do 12:4).

Bardziej wyrównana walka toczyła się w czwartym secie. Przyjezdni długo musieli gonić, w końcu doprowadzili do remisu (17:17), a po chwili nawet objęli prowadzenie (19:21). Końcówkę lepiej rozegrali gospodarze, od stanu 22:23 zdobyli trzy kolejne punkty i wygrali mecz.

Krakowianie słabiej zagrali w ataku, popełnili aż 18 błędów, do tego 10 pkt rywale zdobyli blokiem. W ekipie gospodarzy wyróżnił się Mateusz Frąc - 17 pkt, dla AGH 14 "oczek" zdobył Grzegorz Surma.

Victoria PWSZ Wałbrzych - AGH Kraków 3:1 (23:25, 25:21, 25:14, 25:23)
Victoria: Durski, Schamlewski, Siwicki, Napiórkowski, Szewczyk, Zieliński, Obrębski (libero) oraz Szydłowski (libero), Plizga, Frąc, Magnuszewski.
AGH: Nowosielski, Żakieta, Kania, Mordyl, Surma, Fornal, Wroniecki (libero) oraz Maruszczyk, Gajdek, Ściślak, Bik (libero), Adamski, Błądziński, Dudziński.