Iga Świątek walczy o półfinał turnieju w Niemczech. Czas na rywalkę z Rosji!

Zbigniew Czyż
@badhomburgopen/Twitter
Iga Świątek walczy dziś w ćwierćfinale turnieju w niemieckim Bad Homburgu. Rywalką liderki zestawienia WTA będzie klasyfikowana na 39. miejscu Rosjanka Anna Blinkowa. Spotkanie rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 16.30.

Iga Światek od zwycięstwa rozpoczęła sezon na kortach trawiastych. W pierwszym meczu turnieju WTA 250 Bad Homburg pokonała ubiegłoroczną półfinalistkę Wimbledonu Tatjanę Marię. Mecz zakończył się w trzech setach.

Najlepsza obecnie tenisistka świata w kolejnej rundzie spotkała się ze Szwajcarką Jil Teichmann pewnie wygrywając 6:3, 6:1 po zaledwie godzinie i dwudziestu minutach. To było jej 8 zwycięstwo w zawodowej karierze na kortach trawiastych.

Rosjanka na drodze Igi Świątek

Dziś rywalką Igi Świątek będzie Anna Blinkowa. Z Rosjanką Polka jeszcze nigdy nie grała. 24-letnia tenisistka w drodze do ćwierćfinału pokonała doświadczoną Niemkę Sabine Lisicki 2-1, następnie uporała się z reprezentantką Kanady Leylah Fernandez 2-0.

24-letnia Blinkowa to 39. rakieta świata. Wygrała turniej w Kluż-Napoce z 2022 roku i grała w finale niedawnego turnieju w Strasburgu. Jest także półfinalistką wielkoszlemowego US Open 2020 w deblu.

Faworytką pojedynku będzie Polka, która jest coraz bardziej zadowolona ze swoich występów na trawie.

Iga Świątek: Jestem podekscytowana

– Myślę, że to mój pierwszy ćwierćfinał na trawie, więc jestem bardzo podekscytowana. Oczywiście, dzisiejszy dzień był dobry. Byłam zadowolona ze swojego występu. Czułam, że mam wszystko pod kontrolą i to jest świetne. Każdego roku łatwiej mi zmienić mój styl gry z kortów ziemnych na trawiaste. Myślę, że to przychodzi z doświadczeniem. Teraz mam trenera, który pracował z zawodnikami dobrze grającymi na trawie, jak Aga Radwańska. Jestem więc bardzo pozytywnie nastawiony do przyszłości na trawie – powiedziała Iga Świątek cytowana przez WTA.

Zwyciężczyni meczu Świątek – Blinkowa o finał zagra z Lucią Bronzetti (Włochy, 65. WTA) lub turniejową „ósemką” Warwarą Graczewą (Francja, 43. WTA).

W dolnej połowie drabinki zmierzą się w ćwierćfinale Rebeka Masarova (Hiszpania, 69. WTA) z Emmą Navarro (USA, 60. WTA), a Katerina Siniakova (Czechy, 52. WTA) z turniejową „dwójką” Ludmiłą Samsonową (Rosja, 15 WTA).