III liga. Remis Soły Oświęcim ze Spartakusem w Daleszycach

Gol Pawła Cygnara (przy piłce, w czerwonej koszulce) dał Sole prowadzenie w Daleszycach, ale ostatecznie oświęcimianie zremisowali ze Spartakusem 1:1. Fot. Jerzy Zaborski
Soła Oświęcim w premierze wiosny w trzeciej lidze piłkarskiej (grupa IV), bo wcześniejszy mecz na własnym boisku z Motorem Lublin odwołała, zremisowała w Daleszycach ze Spartakusem 1:1. Po pierwszej połowie wydawało się, że to oświęcimianie są bliżej wygranej. Jednak po ostatnim gwizdku sędziego szanowali punkt. - Jak nie można wygrać, to trzeba zremisować – Krzysztof Pękala, dyrektor sportowy Soły, przypomniał starą piłkarską maksymę.

Oświęcimianie nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku. W 6 min po skrzydle urwał się Krzysztof Hałgas, a zagraną piłkę tuż przed pole bramkowe, do siatki wepchnął Paweł Cygnar.

Goście przed przerwą mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, lecz Krzysztofowi Hałgasowi i Przemysławowi Knapikowi zabrakło szczęścia i odrobiny precyzji. W końcu Sebastian Janik bezpośrednim strzałem z wolnego trafił do siatki. Sędziowie jednak dopatrzyli się spalonego, uznając, że jeden z oświęcimian niepotrzebnie dotknął piłki. Gdyby tego nie zrobił, gol zostałby zaliczony. - Z tego, co mówią chłopcy, nikt piłki nie dotknął – uważa Pękala. - Gdybyśmy zdobyli drugą bramkę, nasze szanse zdobycia pełnej puli zrosłyby znacząco.

Tymczasem po przerwie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Konrad Kasolik. Miejscowi osiągnęli przewagę, którą udokumentowali golem; z rzutu rożnego zagrywał Kamil Blicharski, a w zamieszaniu przed bramką najwięcej zimnej krwi zachował Hubert Laskowski.

Za tydzień Soła na własnym boisku zmierzy się z Garbarnią Kraków.

Spartakus Daleszyce – Soła Oświęcim 1:1 (0:1)