IV liga: Garbarnia II - Tempo Białka. Dziewięć goli! WYNIKI, TABELA

Anna Kaczmarz
Garbarnia II Kraków pokonała Tempo Białka 5:4 w meczu kończącym 29. kolejkę rozgrywek grupy zachodniej IV ligi. Spotkanie było niezwykle emocjonujące, a jego końcówka szalona! Od 83 minuty w parę chwil goście odrobili trzybramkową stratę, ale decydujący cios zadali "Brązowi" - tego gola zdobył Sabat.

W trakcie pierwszej połowy kontuzja wykluczyła z gry najpierw bramkarza Tempa - Wałacha, a następnie napastnika gospodarzy Kołtona, który mając okazję do zdobycia gola - z impetem wpadł kolanem na słupek.

Fajerwerki zaczęły się w 52 minucie. Gołąb z rzutu wolnego, z 25 metrów, wpakował piłkę idealnie w "okienko"! To był kapitalny gol. A gdy goście wznowili grę od środka, gospodarze zaskoczyli ich wysokim pressingiem. Efekt? Szarża prawą flanką Sutora (bardzo dobry występ) i bramka Grzybowskiego.

Za chwilę było już 4:1, znów trafił Grzybowski, po akcji garbarzy środkiem boiska.

Wydawało się, że goście są już na łopatkach, w kolejnych minutach nie dawali sygnałów, że mogą jeszcze coś zdziałać. A jednak. W 83 min Gruca trafił na 4:2 i to był początek ich pościgu, zwieńczonego celną "główką" Hutyrii. To była już jego trzecia bramka tego dnia. 4:4 na początku doliczonego czasu gry!

Obie ekipy chciały tu jednak wygrać. I dokonała tego Garbarnia II. Z dalekiego rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Gruszkowski, goście nie ogarnęli tam problemu, w efekcie Sabat wbił piłkę do siatki.

Garbarnia II Kraków – Tempo Białka 5:4 (1:1)

Bramki: 1:0 Kowalczyk 10 karny, 1:1 Hutyria 13, 2:1 Gołąb 52, 3:1 Grzybowski 54, 4:1 Grzybowski 60, 4:2 Gruca 83, 4:3 Hutyria 85, 4:4 Hutyria 90+1, 5:4 Sabat 90+3.
Garbarnia II: Świerczyński - Gruszkowski, Trojan, Mielec (65 Niedzielski), Derenda - Dzierżak, Kowalczyk, Gołąb (85 Sabat) - Sutor, Kołton (41 Ciuruś, 70 Malinowski), Grzybowski (88 Strzeboński).
Tempo: Wałach (28 Nowak) – Mentel, Gruca, Groń, Talaga, Piekarczyk, Kamiński (46 Wacławik), Kalicki (46 Basiura), Puzik, Janeczek (46 Palarczyk), Hutyria.
Sędziował: Wojciech Potańczyk (Kraków). Żółte kartki: Mielec, Gołąb – Groń, Palarczyk, Mentel, Basiura. Widzów: 50.

Dalin Myślenice - Wieczysta Kraków (21.05.2022)

Wieczysta w Myślenicach. Stadion Dalinu wypełnił się publicz...