Sebastian Steblecki strzelił dwa gole dla Cracovii II
Sebastian Steblecki strzelił dwa gole dla Cracovii II Andrzej Banas
Po zwycięstwie 6:1 w wyjazdowym meczu z Pcimianką Cracovią II została pierwszym liderem grupy zachodniej IV ligi. W niedzielę zwycięstwo odniosła też Proszowianka, która pokonała 3:2 Wiślan Jaśkowice.

Pcimianka to beniaminek, rezerwy "Pasy" spadły z III ligi i są zdecydowanym faworytem rozgrywek na czwartym froncie. W ekipie, która przyjechała dziś do Pcimia znaleźli się m.in. Florin Bejan (zagrał w I połowie) oraz Sebastian Steblecki (60 minut na boisku) i Anton Karaczanakow (występ w II połowie). Dwaj ostatni popisali się golami z rzutów wolnych. Steblecki strzelił w ten sposób pierwszą ze swoich dwóch bramek.

Wyniki 1. kolejki
Niedziela
Pcimianka - Cracovia II 1:6 (0:2). Bramki: 0:1 Szewczyk 6, 0:2 Steblecki 28, 0:3 Pyrdek 55, 1:3 Dąbrowa 56, 1:4 Steblecki 57, 1:5 Pestka 59, 1:6 Karaczanakow 63 wolny.

Proszowianka - Wiślanie Jaśkowice 3:2 (1:1). Bramki: 0:1 Białek 9, 1:1 Mach 44, 2:1 Lampart 62, 3:1 Prochwicz 90, 3:2 Radwański 90+2 karny.

Wiślanka Grabie - Jutrzenka Giebułtów 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Nowak 57, 1:1 Brud 87. Czerwone kartki: Dudek (24) - Tabak (88).

Sobota
TS Węgrzce - Dalin Myślenice 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Malina 56. Czerwona kartka: Czernecki (Węgrzce, 40).

Orzeł Piaski Wielkie - Michałowianka 2:4 (1:2). Bramki: 1:0 Bruzda 11, 1:1 Cygnarowicz 26, 1:2 Sane 36, 1:3 Sane 63, 1:4 Wilk 71, 2:4 Adamczyk 80.

Unia Oświęcim - Skawinka 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Dudzic 34, 2:0 Praciak 86.

Sosnowianka - Beskid Andrychów 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 R. Tarbalian 36, 1:1 Madejski 45, 1:2 R. Tarbalian 60, 1:3 Talaga 72. Czerwona kartka: Grabski (Beskid, 86)

Iskra Klecza - Hutnik Nowa Huta 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 Guja 49, 1:1 Ł. Rupa 50.

Materiał oryginalny: IV liga, grupa zachodnia: komplet wyników 1. kolejki. Steblecki i Karaczanakow strzelali dla "Pasów" - Dziennik Polski