IV liga. Relacje z sobotnich meczów (19 marca). Zwycięstwa Wieczystej, Wiślan, Słomniczanki, Dalinu, Beskidu i Unii

Wieczysta - Garbarnia II
Wieczysta - Garbarnia II Tomasz Bochenek
IV liga małopolska, grupa zachodnia. W weekend 19-20 marca rozgrywana jest druga kolejka rundy wiosennej. W sobotę odbyło się sześć meczów, wszystkie wygrali gospodarze.

Wieczysta Kraków – Garbarnia II Kraków 11:1 (6:0). Relacja i zdjęcia z meczu

Słomniczanka – Wiślanka Grabie 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Steinhoff 38, 1:1 Wibson 70, 2:1 Kasza 75.
Słomniczanka: Widawski – Matyja (46 Rodrigo), Michalec, Strona – Filipek (68 Matysek), Kasza, Broda (46 Wibson), M. Feret (68 Kosakowski), Ł. Feret – Handzlik, Ochman (90 Jurzec).
Wiślanka: Kobyłka – Waś, Kukla, Bienias, Lipowiecki (60 Gnap) – Steinhoff (80 Pilch), Kubic, Żakieta (63 Leśniak), Nowak, Drabik – Gruszkowski.
Sędziował: Paweł Gmyrek (Żabno). Żółte kartki: Czerwona kartka: Rodrigo (57). Żółte kartki: Handzlik - Lipowiecki. Widzów: 100.

Akcja za akcję, mnóstwo strzałów – tak wyglądała druga połowa, w której najpierw Słomniczankę osłabił Rodrigo (uderzył łokciem rywala), po czym jego koledzy w dziesiątkę strzelili dwa gole. Na 1:1, po ograniu Wasia, wycelował w „okienko” Wibson, a pięć minut później po akcji i centrze Handzlika celnie zagłówkował Kasza. W 90+2 min bramkę zdobyła Wiślanka, lecz sędzia uznał, że Gnap był na spalonym – i to decyzja kontrowersyjna.

Wiślanie – Jutrzenka Giebułtów 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Monsuru 21, 2:0 Monsuru 48, 3:0 Lewiński 68, 4:0 Bierówka 90+1.
Wiślanie: Ropek – Lewiński, Gałka, Morawski – Gogola (90 Bierówka), Żaba, Ochman, Balcer, Tetych – Monsuru (90 Źródlewski), Seweryn.
Jutrzenka: Nędza – Gniecki, Grodzicki, Pohoriłyj, Silczuk – Ślaski (46 Polachow), B. Jeż, Majcherczyk (80 Ficek), M. Jeż (46 Balawender), Pietrzyk (46 Bzdyl) – Kuczek (46 Polniak).
Sędziował: Łukasz Łabaj (Oświęcim). Żółte kartki: Tetych, Seweryn - M. Jeż, Majcherczyk, Gniecki, Ślaski, Balawender. Widzów: 100.

Zaraz po przerwie Monsuru wykorzystał podanie od Żaby i zdobył swoją drugą bramkę tego dnia. Przewaga Wiślan w II połowie uwidoczniła się, a kolejny gol (Lewińskiego z dobitki) także był następstwem rzutu wolnego. Na koniec superefektywną zmianę zaliczył Bierówka.

Dalin Myślenice – Clepardia Kraków 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Wojtan 2, 2:0 J. Górecki 16, 2:1 Błasiak 35, 3:1 J. Górecki 65, 4:1 Ostafin 80.
Dalin: Krzyżanowski – Jędrzejowski (83 Stelmach), Stawarczyk, Kowalski, Biel – Cienkosz (77 Rusek), Wojtan (63 Ostafin), Kałat, Reczulski, J. Górecki (77 Gunia) – Sobala (63 Burkat).
Clepardia: Napieralski – Bosak, Wołk, Ochoński, Wisowski – Błasiak (63 Sanak), Kupiec, Wójcik (85 Sendecki), Krok (55 Sargsyan), Sadowski (75 Jalama) – Wiczkowski (79 Dziób).
Sędziował: Michał Matyjaszek (Oświęcim). Żółte kartki: Stawarczyk - Kupiec. Widzów: 100.

Błąd w wyprowadzeniu piłki przez gości wykorzystał Wojtan. Dalin prowadził więc już od 2 minuty, a wynik szybko podwyższył. - Trochę nas to uśpiło, graliśmy momentami leniwie, nieporadnie – mówi Krzysztof Hajduk, trener myśleniczan. Goście po dalekim strzale Błasiaka zmniejszyli stratę, ale w II połowie nadal popełniali błędy, które Dalin wykorzystywał. Na 3:1 trafił J. Górecki po podaniu Reczulskiego, a Ostafin solową akcję zakończył strzałem w „okienko”.

Unia Oświęcim - MKS Trzebinia 1:0

Beskid Andrychów – KS Chełmek 2:0 (1:0)