Jarmark odbywa się na Placu Niepodległości – w bezpośrednim sąsiedztwie Krupówek. Będzie to impreza, która będzie gościć pod Giewontem aż do 8 stycznia. To właściwie pierwszy tak długi kiermasz świąteczny. Dotychczas trwał zaledwie jeden dzień.
W tym roku na kilkudziesięciu straganach można zobaczyć i nabyć piękne ozdoby świąteczne – do udekorowania choinki, ale i całego domu. To także miejsce, gdzie można znaleźć coś na prezent dla bliskich czy znajomych.
Do tego jest sporo asortymentu spożywczego – m.in. miodów pitnych, zwykłych miodów, rozmaitych kiszonek, słodkości, czy typowo świątecznych produktów jak np. suszone śliwki do wigilijnego kompotu. Znaleźć można chałwy, wędliny, baklawy. Do tego rozmaite napoje – po oprócz miodu pitnego można spróbować i nabyć rozmaite piwa, czy np. wino z czeskich Moraw. Do tego na miejscu można również dobrze zjeść ciepłe przekąski, ale i napić się czegoś gorącego – np. grzańca.
Dla najmłodszych jest strzelnica, a także wyjątkowo świąteczna karuzela wiedeńska.
Na otwarcie Jarmarku odbył się występ grupy grającej na bębnach „Walimy w kocioł”. W rytmie bębnów przeszli oni w korowodzie po Krupówkach zabierając niejako ze sobą turystów spacerujących po deptaku na Plac Niepodległości.
Występ bębniarzy przyciągnął prawdziwe tłumy. Dzięki nim pierwszy dzień jarmarku przemienił się w imprezę. Jarmark będzie czynny codziennie do 8 stycznia – od godz. 10 do 20.
O ile wzrosły ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krakowie?...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
