https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jarmarki świąteczne w Nowym i Starym Sączu. Można kupić prawdziwe perełki

Klaudia Kulak
Jarmark w Starym Sączu
Jarmark w Starym Sączu UM Stary Sącz
Tradycją stało się, że w większości miasta tuż przed świętami odbywają się świąteczne jarmarki. Sporo takich zorganizowano również na Sądecczyźnie. Ten największe można odwiedzić na nowosądeckim i starosądeckim rynku. Ozdoby, produkty spożywcze, rękodzieło - kramy ustawione w centrum są pełnie niesamowitości. Zobaczcie sami.

Skąd pochodzi tradycja jarmarków bożonarodzeniowych?

Jarmarki bożonarodzeniowe mają długą tradycję – ich początki sięgają czasów średniowiecznych, około XIV wieku, i są związane głównie z kulturą niemiecką. Pierwsze udokumentowane jarmarki odbywały się w miastach niemieckich i austriackich, takich jak Drezno, które może poszczycić się jednym z najstarszych jarmarków, istniejącym od 1434 roku (Striezelmarkt - przyp. red.). Tradycja ta rozprzestrzeniła się z czasem na inne kraje Europy, a współcześnie jarmarki organizowane są na całym świecie.

Charakterystyczne elementy jarmarków bożonarodzeniowych:

  • Stoiska z jedzeniem,

  • Rękodzieło i prezenty,

  • Dekoracje świąteczne,

  • Program artystyczny,

  • Mikołaj i świąteczne atrakcje dla dzieci.

Jarmark bożonarodzeniowy - co można kupić?

Na jarmarkach znajdziemy liczne rękodzieła (ozdoby świąteczne, ubrania, biżuteria, ceramika i wiele innych), lokalne produkty spożywcze (pierogi, bigos, sery, mięsa, alkohole, słodycze), ale również oryginalne prezenty pod choinkę.

Niezwykła atmosfera tych miejsc sprawia, że jarmarki to nie tylko zakupy, ale także unikalna okazja, by poczuć ducha świąt.

od 12 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska