Kane strzelił Szczęsnemu gola z połowy. Juventus przegrał z Tottenhamem [WIDEO]

Tomasz Biliński
Harry Kane.
Harry Kane. GABRIEL BOUYS/AFP/East News
Juventus i Tottenham Hotspur są po oficjalnym początku sezonu. W potyczce w towarzyskim turnieju International Champions Cup między tymi drużynami angielski klub wygrał 3:2. Jedną połowę w ekipie "Starej Damy" rozegrał Wojciech Szczęsny, który został przelobowany przez Harry'ego Kane'a z połowy boiska!

Po pierwszych treningach najlepsze europejskie kluby rozjechały się po innych kontynentach, by wziąć udział w turnieju towarzyskim International Champions Cup. Juventus i Tottenham Hotspur zagrały ze sobą w Singapurze. "Koguty" wygrały 3:2, strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Uczynił to Harry Kane. I to w wyjątkowy sposób, bo... przelobował 29-letniego Polaka z połowy boiska!

Wówczas w bramce stał Wojciech Szczęsny, który w przerwie zastąpił Gianluigiego Buffona. Natomiast w 65. minucie Szczęsny został pokonany przez Lucasa, tym razem jednak trudno mieć do naszego bramkarza pretensje. Z kolei w pierwszej połowie, w 30. minucie, doświadczonemu Włochowi gola strzelił Erik Lamela. W tym przypadku Buffon popełnił błąd. Wprawdzie obronił strzał jedną ręką, ale piłkę wybił tuż przed bramkę i argentyński pomocnik nie miał problemu, by wpakować ją do siatki.

Dla Juventusu, którego pierwszy raz z ławki trenerskiej prowadził Maurizio Sarri, bramki zdobyli Gonzalo Higuain (w 56. minucie) i Cristiano Ronaldo (60. minuta). W obu przypadkach po całkiem udanych akcjach.

Kolejny mecz ekipa z Turynu rozegra w środę. Rywalem będzie Inter Mediolan. Z kolei Tottenham w czwartek zmierzy się z Manchesterem United.

JUVENTUS - TOTTENHAM HOTSPUR 2:3 (0:1)
Bramki: Higuain 56, Ronaldo 60 - Lamela 30, Lucas 65, Kane 90